0

Rozpoczynamy testy tabletu Tesco Op3n Dott z ekranem 7,85″ [wideo]

tablet Op3n Dott 7.85"Kilkanaście dni temu na moją redakcyjną skrzynkę trafiła informacja o marce własnej firmy Tesco związanej z urządzeniami elektronicznymi. W ofercie Op3n Dott są tablety, smartfony, opaski fitnes i inne akcesoria. Ja mam okazję testować tablet z ekranem 7,85 cali. I jakie są moje pierwsze wrażenia? Przeczytajcie sami…

Opakowanie, w którym znajdziemy tablet Op3n Dott jest klasyczne, z miłym designem dla oka. A co w środku? Użytkownik może liczyć na tablet, ładowarkę sieciową, kabel microUSB oraz kilka papierków. Nie ma nic rewolucyjnego, ale w sumie nic więcej nie potrzeba. Jedynie czego mi brakuje to etui ochronnego, ale obecnie na rynku jest sporo alternatywnych produktów. My testowaliśmy, m.in. ART AB-101C, ART AB-107 oraz Genius GS-850.

Plastikowa konstrukcja, ale nieźle imituje aluminium

Tablet internetowy Op3n Dott to urządzenie, które zostało wykonano z plastiku, ale wydaje mi się, że wykorzystany stop jest dobre jakości. Skąd ten wniosek? Otóż od razu po rozpakowaniu pudełka i wzięciu tabletu do ręki miałem wrażenie, że jest to aluminiowa konstrukcja. Nie zgadzało mi się to, ponieważ cena 399 zł nie pasuje do takiego tworzywa. I dobrze kombinowałem, ponieważ po głębszym oględzinach, potwierdzam – jest to plastik.

tablet Op3n Dott 7.85"

Konstrukcja niczym książka

Oprócz wykorzystanych materiałów, intrygująca jest również konstrukcja, a dokładniej jego kształt. Po wzięci do ręki od razu widać, że tablet należy trzymać w pozycji pionowej i dzięki temu wygląda jak książka. Dlatego czytanie książek w wersji elektronicznej powinno być wygodne i praktyczne. Pomóc w tym mogą również przyciski funkcyjne (m.in. blokada), które znajdują się z prawej strony obudowy. Ogólnie producent postawił na minimalizm. Wokół konstrukcji jest tylko port microUSB, jack 3.5 mm, trzy klawisze oraz obiektywy aparatu (z przodu oraz z tyłu). Na początku nie zauważyłem slotu microSD i myślałem, ze producent pomylił się w informacji prasowej, ale na pudełku również jest informacja o microSD, więc popatrzyłem, popatrzyłem i znalazłem. Jest na tym samym boku co klawisze funkcyjne.

interfejs Android 4.4 Kitkat w tablet Op3n Dott

Google Android 4.4 Kitkat i po części własna interpretacja interfejsu

W tablecie Op3n Dott zainstalowano system operacyjny Google Android w wersji 4.4.2 Kitkat. Obecnie jest to najpopularniejsza odmiana platformy dla urządzeń elektronicznych, typu smartfon oraz tablet. W tej chwili nie jestem w stanie wypowiedzieć się na temat stabilności działania, bo za mało czasu minęło, ale zaskoczył mnie interfejs. Jest to własna interpretacja, która jednak trochę mi przypomina ASUSa FonePad 7, ale oczywiście nie jest to żadna kopia rozwiązania ASUSa.

interfejs Android 4.4 Kitkat w tablet Op3n Dott

Odblokowanie tabletu polega na machnięciu palcem po ekranie. W ten sposób zatacza się półkole i urządzenie jest gotowe do pracy. Z ekranu blokady możemy również przejść do wybranej funkcji, m.in. ustawienia, zdjęcia, kalendarz, aparata i wyszukiwarka Google.

Na więcej wniosków musicie jeszcze poczekać, ale możecie macie jakieś pytania? Jakieś konkretne funkcje tabletu Op3n Dott z ekranem 7,85 cali Was interesują? Dajcie znać w komentarzu.

Specyfikacja techniczna Op3N Dott 7,85″

  • ekran 7,85″, 1024×768 pikseli, multitoiuch,
  • Google Android 4.4 Kitkat,
  • 4-rdzeniowy procesor Intel Atom Z2520 o taktowaniu 1,3 GHz, 1 GB RAM,
  • 8 GB wbudowanej, czytnik kart microSD,
  • aparat 5 Mpix oraz 2 Mpix,
  • WiFi, Bluetooth,
  • jack 3.5 mm, microUSB.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz