3

Orange Sego. Tablet marki Orange w ofercie Orange. Co oferuje, i czy warto na niego zwrócić uwagę?

Orange SegoW ofercie sieci Orange pojawił się tablet internetowy marki… Orange! Jest to pierwszy własnej marki, jaki Orange wprowadził do oferty. Nie jest to konkurencja dla iPada, czy Galaxy Tab S. Orange Sego nie konkurujemy chyba z żadnymi tabletami – po prostu jest przeznaczony dla osób, które poszukują taniego i funkcjonalnego urządzenia. Autor testu zapewnia, że Orange Sego taki właśnie jest.

Orange Sego to przedstawiciel budżetowych tabletów z przekątną ekranu wynoszącą 8 cali. Wyświetlacz zamontowany w Orange Sego obsługuje standardową rozdzielczość 1280×800 pikseli. Zagęszczenie pikseli na cal wynosi 189. Za interfejs odpowiada system operacyjny Google Android, ale na wideo nie podano wersji. Wydaje mi się, że będzie to Android 4.2…

Orange Sego

Za prawidłowe funkcjonowanie tabletu Orange Sego odpowiada 4-rdzeniowy procesor Snapdragon 410 o częstotliwości taktowania zegara 1,2 GHz oraz 1 GB RAM. Na wideo jesteśmy zapewniani, że urządzenie w praktyce funkcjonuje prawidłowo, nie zawiesza się, oprócz drobnych incydentów. Na aplikacje zarezerwowano 8 GB, bo tyle wynosi pamięć wbudowana. Jest także slot microSD do 32 GB, ale na karcie nie zainstalujemy żadnej aplikacji. Możemy tam trzymać tylko dane (zdjęcia, muzykę itp.). W obudowie Orange Sego zamontowano modem LTE z możliwością wykonywania połączeń oraz wysyłaniu/odbieraniu wiadomości. Slot obsługuje karty microSIM. Choć na filmiku nie słyszałem, to na pewno nie zabraknie Bluetooth oraz WiFi. Ciekawostką jest obecność portu podczerwieni.

Zobacz także: Kup aplikację na tablet, a opłatę dolicz do rachunku. Nowa usługa w Orange!

Konstrukcja Orange Sego waży 327 gramów i jest wykonana z plastiku. Większe ramki wokół ekranu pozwalają na sprawne trzymanie urządzenia bez konieczności dotykania ekranu. Smukłość wynosi 7 mm. Na wideo tablet upadł, ale autor nie zaleca crash testów.

Orange Sego

Orange Sego, według Michała Rosiaka, jest adresowany do dzieci. I ja się z tym zgadzam, choć do podstawowych zastosowań też się nada. Dorosły człowiek z powodzeniem odtworzy film, grę, czy przejrzy strony internetowe. Ale odpowiadając na pytanie zadane w temacie wiadomości, to moim zdaniem jest to ciekawa propozycja dla osób, które potrzebują tabletu dla dziecka lub do zastosowań w sporadycznych sytuacjach. Jeśli poszukujecie naprawdę szybkiego urządzenia, to radzę zainteresować się innymi produktami, np. ASUS FonePad 7, czy CityTab.

A na koniec wspominany wideo test od Orange 🙂

źródło: Orange

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz