0

ARCHOS Smart Home. Zarządzanie sprzętami domowymi z poziomu tabletu

ARCHOS Smart HomeFirma ARCHOS nie zamierza tylko inwestować w urządzenia, ale także rozwija dodatkowe usługi. Mam tutaj na myśli oprogramowanie ARCHOS Smart Home, które pozwala na sterowanie sprzętami domowymi z poziomu tabletu lub smartfona.

Urządzenie do zarządzania systemem ARCHOS Smart Home łączy sprzęty bezprzewodowo w częstotliwości 433MHz, dzięki czemu pozwala na obsługę szerokiej gamy podłączonych do systemu sprzętów. Dodatkowo, system współpracuje z kluczowymi na rynku producentami wyposażenia wnętrz i inteligentnych urządzeń takimi jak Somfy, DI.O Chacon, Otio, Conrad czy Bliss. Dzięki nowej funkcji „Learn & Control” użytkownicy mogą kontrolować i zarządzać działaniem między innymi rolet zewnętrznych, bramy garażowej, wtyczek czy lamp z poziomu smartfona lub tabletu z każdego miejsca na świecie lub połączyć urządzenia w jeden wspólny system dla łatwiejszej obsługi podłączonych sprzętów domowych.

ARCHOS Smart Home jest kompatybilny z kamerami do monitoringu marki FOSCAM
. Użytkownicy będą mogli dodać funkcje swojej kamery IP (jakość HD, tryb nocny, detekcję ruchu, 360-stopniowy zakres obrazu itp.) w programie Smart Home, który stworzyć można za pomocą prostej w obsłudze aplikacji o tej samej nazwie. W takim programie możliwe jest np. ustawienie automatycznego rozpoczęcia nagrywania przy otwarciu się drzwi do domu, a obraz przesyłany jest strumieniowo na smartfon.

Zobacz także: Smart Home oraz Health Care. Dodatkowe usługi Prestigio idealnym prezentem na święta?

IFTTT pozwala zautomatyzować powtarzalne zadania np. umożliwia włączenie się termostatu po przekroczeniu progu domu przez użytkownika lub włączenie światła poprzez konto na Twitterze.

Urządzenie do zarządzania ARCHOS Smart Home Gateway dostępne jest w cenie 399 zł.

Z pewnością narzędzie zostanid zaprezentowane na stanowisku ARCHOS na tegorocznych targach CES 2015.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz