0

Microsoft Lumia 2530. Koncepcyjny tablet z Windows 10 i ekranem 11 cali

Microsoft Lumia 2530. Koncepcyjny tablet

źródło: tablet-news.com


Do tej pory w portfolio Microsoftu/Nokii jest dostępny jedynie jeden tablet internetowy z logiem Lumia na obudowie. To model Nokia Lumia 2520, ale niewykluczone, że już niedługo pojawi się kolejne urządzenie. Na razie musimy zadowolić się koncepcyjną wersją tabletu Microsoft Lumia 2530.

Projekt został przygotowany przez jednego z fanów marki Lumia. To on stworzył obecną wersję tabletu Microsoft Lumia 2530, ale niestety jakość nie jest najlepsza. Konstrukcja nie jest zbyt dobrze widoczna i za wiele szczegółów nie możemy się dopatrzyć. A szkoda, choć widać, że autor bazował na konstrukcji smartfonów Lumia. Wydaje mi się, że koncepcyjne urządzenie Microsoft Lumia 2530 zostałoby wykonane z polikarbonu.

Tablet Microsoft Lumia 2530 to przede wszystkim 11-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 2K (2160×1440 pikseli). Ekran byłby wykonany w technologii IPS, co zapewnia szerokie kąty widzenia oraz dobry kontrast kolorów. Za interfejs odpowiadałby system operacyjny Windows 10.

Aby Microsoft Lumia 2530 prawidłowo działał, autor zdecydował się na 8-rdzeniowy, 64-bitowy procesor Qualcomm Snapdragon 810 oraz 3 GB RAM. Szczerze powiedziawszy, to nie wiem, czy użytkownik byłby w stanie wykorzystać te 3 GB RAM. Wbudowana pamięć wynosi 128 GB. W obudowie są także umieszczone dwa aparaty fotograficzne wykonane w technologii PureView z ZEISS. Są to matryce 10 Mpix oraz 5 Mpix.

Ale to nie koniec funkcjonalności. W konstrukcji Microsoft Lumia 2530 znajdują się także LTE, Bluetooth, WiFi oraz porty microUSB oraz jack 3.5 mm.

Na pewno taka wersja tabletu Lumia nigdy się nie pojawi w sprzedaży. moim zdaniem Microsoft ma już opracowane pewne koncepcje, ale ciekawi mnie strasznie, czy tablet pojawi się z logiem Lumia, czy nadal będzie to Surface, ale po prostu nowa generacja. Co sądzicie? Microsoft postawi na Lumia, czy Surface?

źródło: tablet-news.com

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz