0

CES 2015: ZTE zPad. Tablet, który bardzo przypomina iPada z wyglądu oraz nazwy

ZTE zPad
Firma ZTE zaprezentowała na targach elektronicznych CES 2015 w Las Vegas tablet internetowy, który z nazwy oraz wyglądu przypomina iPada. Jest to tablet ZTE zPad, który wyróżnia się 8-calowym ekranem wykonanym w technologii IPS, a to dopiero początek…

ZTE zPad
nie jest na pewno tabletem, w którym można się zakochać, jeśli chodzi o funkcjonalność. Jego największa zaleta to przede wszystkim podobieństwo do iPada. Konstrukcja oczywiście jest nieco inna, ale od razu wiadomo na jakim sprzęcie się wzorowano. Również nazwa po prostu nawiązuje do iPada. Oprócz „wsparcia marketingowego od Apple”, ZTE zPad będzie miał także modem LTE do szybkiej transmisji danych.

Interfejs systemu operacyjnego Google Android (w nie wiadomo w jakiej wersji) będzie wyświetlany na 8-calowym ekranie o rozdzielczości 1280×800 pikseli. Ekran jest wykonany w technologii IPS, co dla nas użytkowników jest dobrą wiadomością.

Zobacz także: CES 2015: Alcatel OneTouch POP 10. Alcatel jeszcze żyje?

Prawidłowe przetwarzanie danych ma zapewnić 4-rdzeniowy procesor o taktowaniu zegara 1,2 GHz oraz 1 GB RAM. Te dane powinny zapełnić sprawną pracę sprzętu. Wbudowana pamięć wynosi 8 GB, ale jest także slot microSD do 64 GB. W obudowie znajduję się akumulator o pojemności 4000 mAh, WiFi, Bluetooth oraz porty (microUSB oraz jack 3.5 mm).

Warto wspomnieć, że ZTE zPad będzie mieć także aparat fotograficzny 5 Mpix. Z przodu będzie kamera 2 Mpix do wideo rozmów.

W tej chwili nie wiadomo kiedy ZTE zPad zadebiutuje w Polsce oraz w jakiej cenie. Ale czy w ogóle czekacie na ZTE zPad?

źródło: digitaltrends.com

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz