1

Samsung Galaxy Tab 10.1 zakazany w Niemczech i w innych krajach UE?!

We wtorek niemiecki sąd podtrzymał wniosek Apple o tymczasowe zablokowanie sprzedaży Galaxy Tab Samsung 10.1 w Unii Europejskiej, za wyjątkiem Holandii. Decyzja ta, która z pewnością cieszy przedstawicieli firmy spod znaku nadgryzionego jabłka, jest ogromnym ciosem dla azjatyckiego Samsunga.

W oświadczeniu dla jednego z zagranicznych serwisów IT, jedna z osób zatrudnionych w przedsiębiorstwie powiedziała: „Samsung jest rozczarowany decyzją sądu i zamierzamy podjąć natychmiastowe działania, aby bronić praw do naszej własności intelektualnej poprzez następne postępowanie sądowe na terenie Niemiec i aktywną obronę na całym świecie praw, które posiadamy”.

To co jest najbardziej zaskakujące w całej sprawie, lub przez innych uważane jako genialne zagranie ze strony Apple, to fakt, że zakaz wchodzący w życie w Niemczech obejmie także inne kraje unijne poza HolandiąGalaxy Tab 10.1 nie nabędziemy wiec na razie ani w Hiszpanii, ani w Polsce, ani w żadnej innej części Starego Kontynentu.

„Wniosek o zakaz sprzedaży został złożony bez wcześniejszego powiadomienia Samsunga, a decyzję wydano bez jakiejkolwiek rozprawy, czy też przedstawienia poważniejszych dowodów. Gdyby było inaczej nasza firma podjęłaby wszelkie kroki w celu zapewnienia sądu o innowacyjności naszych urządzeń mobilnych, które chcemy dostarczyć konsumentom w Europie jak i na całym świecie.”

Galaxy Tab 10.1 wcześniej zakazany został w Australii, teraz przyszła pora na Zjednoczoną Europę, w Stanach Zjednoczonych cały czas oczekujemy natomiast na ostateczną decyzję sądu – sprawa wygląda więc dosyć nieciekawie, Samsung znalazł się w podbramkowej sytuacji. Bez tych jakże ważnych rynków zbytu, azjatyckie przedsiębiorstwo z całą pewnością straci swój dosyć ważny udział w sprzedaży tabletów, w którym już odczuwa problemy z równym konkurowaniem.

Samsung na szczęście się nie poddaje i zamierza odnosić się w sądzie od ustalonych zakazów, z niecierpliwością oczekujemy na rozstrzygnięcie!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel