0

Tablet Nokia N1 w testach wydajnościowych deklasuje konkurencję!

Tablet Nokia N1 z Androidem 5.0 Lollipop
Wczoraj firma Nokia wprowadziła do sprzedaży na terenie Chin tablet internetowy Nokia N1, a już dzisiaj w sieci pojawiły się wyniki testów wydajnościowych. I są one dobre dla Nokii N1, która wydaje się szybszym sprzętem niż iPad Mini 3, Nexus, czy produkt Samsunga!

Już przy okazji wpisu o rozpoczęciu sprzedaży Nokii N1 zastanawiałem się, jak będzie wyglądać optymalizacja systemu operacyjnego Google Android 5.0 Lollipop i chyba mogę obawy okazały się niesłuszne. W pierwszych testach wydajnościowych Nokia N1 wypadła naprawdę nieźle.

W pierwszym programie AnTuTu Benchamrk, Nokia N1 uzyskała wynik na poziomie 45121 punktów, w porównaniu do iPada Mini 3 – 28446. Jak widać różnica pomiędzy tymi sprzętami jest kolosalna, a za szybkość działania odpowiada 4-rdzeniowy, 64-bitowy procesor Intel Atom Z3580 o częstotliwości taktowania 2,3 GHz. Ten układ zapewnia dobre funkcjonowanie tabletu.

Nokia N1 wyniki w AnTuTu

W kwestii szybkości przetwarzania obrazu nie ma już takiej wielkiej przepaści. Nokia N1 nadal ma lepszy wynik – 12623, w porównaniu do 10102, które uzyskał iPad Mini 3.

Nokia N1 wyniki w GFX Benchmark

Nokia N1 została również poddana testom w programie GFX Benchmark, i również w tej aplikacji produkt Nokii okazał się lepszy od tabletu iPad Mini 3.

Dla mnie jest to naprawdę spore zaskoczenie i mam tylko nadzieje, że Nokia N1 pojawi się w Europie, bo naprawdę chciałbym go sprawdzić w praktyce.

A Wy co sądzicie? Też jesteście zaskoczeni wynikami Nokii N1? Czy naprawdę będzie to szybki i wydajny tablet?

źródło: phonearena.com

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz