0

Czwarty operator komórkowy wyprzedza konkurencję. Rekordowe przychody Play’a

p4 telefonySpółka P4 opublikowała właśnie najnowsze wyniki sprzedaży za III kwartał 2014r. Do września firma zarejestrowała przychód w wysokości blisko 1,5 miliarda złotych, a to znacznie więcej niż pierwotnie szacowano.

P4 rośnie w siłę i deklasuje rynkową konkurencję

22-procentowy wzrost w porównaniu rok do roku

Z informacji podanych w komunikacie wynika, że P4 odniosła 22-procentowy wzrost we wszystkich segmentach działalności. Bang-Jensen – prezes spółki podaje, że w okresie od lipca do września przychody spółki sięgnęły 927 milionów złotych (w ujęciu rok rok roku od I do III kw. włącznie wzrost o 21%).

Przedstawiciel P4 skazuje również, że EBITDA w przedostatnim kwartale tego roju wzrosła o około dwa proc. w ujęciu rok do roku, co jest również zaskakująco dobrym wynikiem, jeśli wziąć pod uwagę, że spółka wydała znaczący budżet na wzmocnienie komunikatów reklamowych i pozyskanie nowych klientów w drugiej połowie 2014r.

Po roku EBITDA P4 sięgnęła poziomu 944 milionów złotych, co jest dowodem na przeszło 40-procentową poprawę tego wskaźnika.

Rekomendacja redakcji: Najnowsze premiery telefonów w Play » | Przegląd po smartfonach i tabletach w ofercie sieci Play […]

Bang-Jensen określił, że około 40% całego roku klienckiego jest w tej chwili generowanych przez wdrożenie technologii szybkiego internetu mobilnego LTE.

Już blisko 12 milionów Polaków w Play

Z szacunków spółki wynika, że z usług operatora Play (P4 jest właścicielem Play) korzysta już blisko 12 milionów Polaków (wobec ok. 10,3 mln w roku 2013r.) – ok. 46% klientów to osoby korzystające z usług przedpłaconych pre-paid.

W ocenie prezesa P4 w przedostatnim kwartale 2014r. spółka poniosła znaczące koszty pozyskania nowych klientów – szczególnie tych o najwyższej wartości. Także w kolejnych miesiącach poziom inwestycji ma utrzymywać się na podobnym poziomie.

Play to czwarty operator komórkowy, który może pochwalić się 20-procentowym udziałem w całym roku telefonii komórkowe. Od blisko roku większość, bo przeszło połowa wszystkich migrujących klientów trafia do sieci Play.

P4 stara się o utrzymanie stałego wzrostu przychodów poprzez rozszerzanie udziałów rynkowych oraz poprawiania średniego miesięcznego przychodu od każdego abonenta sieci (właściwie: ARPU).

Czytaj również: Tak będzie wyglądał Samsung Galaxy S6? Producent skutecznie dozuje informacje […]

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz