3

Rozpoczynamy testy Lark Ultimate 8i z Windows 8.1 [wideo]

Lark Ultimate 8i
Od kilkunastu godzin mam okazję testować tablet internatowy Lark Ultimate 8i, który jest większym bratem UItimate 7i, ale z innym systemem operacyjnym. W przypadku modelu Lark Ultimate 8i mamy do czynienia z systemem operacyjnym Windows 8.1, pakietem Office, plastikową obudową oraz układem Intel Atom. Jak to wszystko sprawuje się w praktyce? Sprawdzimy podczas testów, ale na razie mamy dla Was pierwsze wrażenia.

Do testów otrzymałem w pełni nowy tablet – musiałem go rozpakować z folii zabezpieczających, więc w ten sposób wiem, że jeszcze nikt tego sprzętu nie używał i nic w nim nie nakombinował. Opakowanie, w którym sprzedawany jest Lark Ultimate 8i jest klasyczne dla producenta i zawiera standardowy zestaw gadżetów z jednym wyjątkiem. Obok ładowarki, papierków, kabla microUSB znajdziemy również rysik z długopisem. Nie jest to drogi gadżet, ale może się przydać. Moim zdaniem klienci lubią być dopieszczani takimi drobnymi akcesoriami.

Lark Ultimate 8i

Jeśli chodzi o funkcjonalność to na razie za wiele nie mogę powiedzieć, ponieważ jeszcze dobrze go nie poużywałem. Jednak pierwsze wrażenia są pozytywne – pierwsze uruchomienie i konfiguracja Windowsa 8.1 zajęła kilka minut. Po tej czynności wszystkie funkcje były dostępne. Jak na razie nic się nie zawiesza. Interfejs wyświetlany jest na 8-calowym ekranie IPS. W praktyce jakość obrazu jest przyzwoita i na pierwszy rzut oka nie można się do niczego przyczepić. Kolory są jasne, barwne, „nie za mgłą”, a i panel dotykowy reaguje na wszelkie polecenia.

Konstrukcja tabletu Lark Ultimate 8i jest plastikowa
, ale jest to stosunkowo dobry stop. Wszystko wydaje się dobrze spasowane – nic nie trzeszczy podczas nacisku. Ponadto tył obudowy jest wykonany z chropowatej gumy? Wydaje mi się, że jest to właśnie guma lub tworzywo o podobnej charakterystyce, ponieważ dzięki temu urządzenie nie przesuwa się na śliskiej powierzchni oraz nie pozostawia smug od palca.

Macie jakieś pytania dotyczące tego Larka? Jeśli tak, to śmiało – zadawajcie je w komentarzach.

Lark Ultimate 8i

Lark Ultimate 8i. Najważniejsze dane techniczne:

  • system operacyjny Windows 8.1,
  • 4-rdzeniowy procesor Intel Atom Z3735F,
  • 1 GB RAM, 16 GB wbudowanej, slot microSD,
  • 8-calowy ekran IPS, 1280×800 pikseli,
  • pakiet biurowy Office 365,
  • aparat 2 Mpix,
  • WiFi 802.11 b/g/n, Bluetooth, microUSB oraz jack 3.5 mm,
  • akumulator 4500 mAh.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz