0

ASUS Fonepad 8. Co oferuje 8-calowiec za 699 zł? Nie jest najgorzej…

ASUS Fonepad 8Firma ASUS zaprezentowała dzisiaj oficjalnie najnowszy 8-calowy tablet, choć w prasówce nazywa go phablet. ASUS Fonepad 8 to 8-calowy tablet/phablet z ekranem IPS, 4-rdzeniowym procesorem, 1 GB RAM oraz Androidem 4.4 Kitkat. To wszystko za 699 zł.

ASUS Fonepad 8, najnowszy phablet ASUSa, to połączenie wygody użytkowania i możliwości multimedialnych charakterystycznych dla tabletu z możliwością wykonywania połączeń. 8-calowy ekran, wydajny procesor, 1GB pamięci RAM oraz obsługa dwóch kart SIM sprawiają, że nowy Fonepad 8 przypadnie do gustu zarówno miłośnikom smartfonów, jak i użytkownikom tabletów. Zwłaszcza, że można go mieć za jedyne 699zł.


można przeczytać w informacji prasowej.

Czy faktycznie? Co tak naprawdę ten sprzęt oferuje? ASUS Fonepad 8 to przede wszystkim 8-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1280×800 pikseli. Zastosowanie technologii IPS zapewnia możliwość pracy na dworze, w słoneczne dni. Z kolei interfejs zapewnia system operacyjny Google Android 4.4 Kitkat. Za prawidłowe funkcjonowanie całego sprzętu odpowiada 4-rdzeniowy procesor Intel Atom Z3530 o taktowaniu 1,3 GHz oraz 1 GB RAM.

Dla fanów dźwięków mam dobrą wiadomość. ASUS Fonepad 8 ma głośniki stereo, wykorzystujące technologię SonicMaster. Dla fanów fotografii nie mam już tak dobrej nowiny. Sprzęt ma kamerę 0,3 Mpix do wideo rozmów oraz aparat 2 Mpix. Na dobrej jakości zdjęcia oraz filmy nie mamy co liczyć. Chociaż ASUS przekonuje, że jest szansa na fotki o przyzwoitej ostrości. Pomóc w tym ma Time Rewind, stabilizator obrazu, tryb selfie i narzędzia do retuszowania zdjęć. W trybie Time Rewind aparat rozpoczyna robienie serii zdjęć na 2 sekundy przed naciśnięciem spustu migawki, a kończy sekundę po puszczeniu przycisku. W ciągu 3 sekund aparat automatycznie robi 31 zdjęć, spośród których użytkownik może wybrać jedno, najlepsze ujęcie. PixelMaster umożliwia także tworzenie krótkich animacji GIF.

Zobacz także: ASUS FonePad 8 debiutuje w Europie. Wyceniono go na 199 euro!

Na dane oraz aplikacje zarezerwowano 8 GB, ale gdy to okaże się za mało, to do dyspozycji jest slot microSD, 5GB powierzchni dyskowej w chmurze oraz dodatkowych 11GB przez pierwszy rok użytkowania.

ASUS Fonepad 8

Z łączności należy wymienić Bluetooth 4.0, Wi-Fi, mciroUSB, ale także technologię bezprzewodowego przesyłania obrazu Miracast. Za jej pomocą phablet można sparować bezprzewodowo z innym urządzeniem, wykorzystującym łączność Wi-Fi Direct. ASUS Fonepad 8 wspiera także technologię Dual-SIM w rozmiarze kart microSIM. Litowo-polimerowy akumulator o pojemności 15.2Wh pozwoli na (maksymalnie) 12 godzin użytkowania i 21 godzin rozmowy.

ASUS Fonepad 8 został wyceniony na 699 zł. Czy jest wart tej ceny? Nie jestem tego pewny, ale mam pozytywne wrażenia po serii Fonepad, ponieważ wcześniej miałem okazję użytkować ASUS Fonepad 7.

źródło: informacja prasowa ASUS

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz