0

Recenzja Prestigio MultiPad Visconte 3 3G. Tablet z Windowsem oraz modemem 3G!

Prestigio Multipad Visconte 3 3GMarkę Prestigio coraz bardziej cenie, a jaki jest tego powód? Otóż produkty Prestigio nie należą do tanich, chińskich zabawek. Po przygodzie z smartfonem Prestigio Multiphone 8500 Duo, przyszedł czas na tablet z platformą Windows. Tym razem miałem okazję sprawdzić w praktyce Prestigio MultiPad Visconte 3 3G z Windows 8.1. Co ciekawe, konstrukcja Prestigio MultiPad Visconte 3 3G jest identyczna jak produktów konkurencji…

Prestigio MultiPad Visconte 3 3G korzysta z takiego samego rozwiązania, co kilka innych tabletów z Windowsem, które można kupić w Polsce. Mam tutaj na myśli Colorovo CityTab Supreme 10.1, Kruger&Matz KM1080, czy Goclever Insignia 1010 Business. Ale tylko tablet Prestigio MultiPad Visconte 3G może pochwalić się wbudowanym modemem 3G, który pozwala na korzystanie z funkcji internetowych w dowolnym miejscu w Polsce. O funkcjonalności 3G jeszcze napiszę, ale w późniejszej części tekstu.

Prestigio Multipad Visconte 3 3G

Zestaw, a klawiatura

Tablet internetowy Prestigio MultiPad Visconte 3 3G sprzedawany jest wraz z klawiaturą, która jest zapakowana w osobnym opakowaniu. Jej design jest dokładnie taki sam, jak w konkurencyjnych produktach. Z kolei w pudełku, w którym znajdziemy urządzenie Prestigio MultiPad Visconte 3 3G umieszczono także ładowarkę sieciową oraz kilka papierków. Jedynie czego mi brakuje to kabel z wejściem microUSB.

Konstrukcja plastikowa z dodatkiem aluminium. Prezentuje się to całkiem nieźle

Prestigio MultiPad Visconte 3 3G to przedstawiciel tabletów hybrydowych, czyli składa się z dwóch elementów – dotykowego ekranu oraz klawiatury. Całość waży dokładnie 1055 gramów, czyli trochę dużo. I faktycznie gdy weźmie się go w ręce, to czuć tą wagę. Sam tablet waży 650 gramów. Obsługa w jednej dłoni odpada, bo jest po prostu za ciężki.

Prestigio Multipad Visconte 3 3G

Konstrukcja tabletu Prestigio MultiPad Visconte 3 3G wydaje się być dobrze spasowana oraz przetestowana. Nic nie trzeszczy pod naciskiem, nie ma żadnych dziwnych odgłosów „pracującej” obudowy. Tylny panel charakteryzuje się oryginalnym designem. Jeszcze takiego rozwiązania nigdzie nie spotkałem, ale czy to dobrze, czy źle, to już pytanie do każdego z osobna, bo o gustach się nie dyskutuje. Mi się taka stylistyka podoba, bo odróżnia sprzęt od konkurencji, ale słyszałem również wręcz przeciwne opinie. Dlatego podtrzymuje wcześniejszą tezę – o gustach się nie dyskutuje 🙂

Wracając do samego designu, to tylny panel składa się z tworzywa sztucznego w kolorze czarnym w kształcie rombów. I na tej części znajduję się również obiektyw aparatu fotograficznego – jest delikatnie umieszczony w zagłębieniu. Ale także zaślepka, pod którą znajdziemy slot microSD oraz microSIM. Choć jej nie widać, to bardzo łatwo ją zdementować. Nie trzeba się nic siłować. Poniżej na dwóch bokach są ulokowane głośniki. Pozostała część tylnej obudowy została wykonana z chropowatego aluminium. Z kolei na niej znajdziemy logo Prestigio oraz firmy Intel. Na obu tych elementach nie pozostają smugi – choć na czarnej powierzchni delikatnie, ale naprawdę delikatnie je widać.

Prestigio Multipad Visconte 3 3G

Ramka testowanego Prestigio MultiPad Visconte 3 3G jest wykonana z plastiku. Na prawej stronie obudowy (w pozycji poziomej) znajduję się włącznik urządzenia, regulację głośności oraz port microUSB. Natomiast z lewej strony umieszczono wejście słuchawkowe, mikrofon, port USB, miniHDMI oraz port do podłączenia ładowarki sieciowej.

Na koniec zostawiam mało przyjemną wiadomość jeśli chodzi o tylną klapkę. Niestety podczas dłuższego lub intensywnego użytkowania, panel się nagrzewa. Nie jest to taka temperatura, która mogłaby nas poparzyć, ale większa ilość stopni Celsjusza jest odczuwalna.

Prestigio Multipad Visconte 3 3G

Odłączana klawiatura o standardowym rozkładzie klawiszy

Dużą zaletą testowanego tabletu Prestigio z Windowsem jest możliwość odpinania i wpinania klawiatury w każdym momencie. Nie jesteśmy od niczego zależni. Kiedy potrzebujemy sam tablet, czyli mam tutaj na myśli dotykowy ekran, to nie musimy nosić ze sobą całego urządzenia.

Klawiaturę podpinamy do ekranu za pomocą jednego styku oraz magnesu. Dzięki temu oba elementy praktycznie same ze sobą „się schodzą”. Ten mechanizm działa sprawnie, ale nie jest zbyt mocnym rozwiązaniem. Na pewno nie można trzymać Prestigio za sam ekran, bo przy, choćby delikatnie, gwałtownym ruchu, klawiatura spada. Szkoda, aby się w ten sposób zniszczyła…

Prestigio Multipad Visconte 3 3G

Układ klawiszy jest niemal identyczny, jak w standardowych laptopach. Oczywiście mamy tutaj do czynienia z nieco mniejszą powierzchnią roboczą, więc trzeba to było nieco inaczej rozwiązać. Same przyciski mają wyczuwalny skok działania, co pozwala na szybsze redagowanie tekstu i wychwycenie kliknięcia. Ich powierzchnia też jest optymalna – nie są za małe, ani za duże. Może jedynie enter bym powiększył kosztem caps locka.

Nie brakuje także touchpada z dwoma klawiszami funkcyjnymi. Nie są one wyczuwalne, ale gdy klikamy w miejsca, gdzie normalnie są, to reagują na polecenia. Sam panel dotykowy nie działa najlepiej, ale podobnie było u konkurencji. Ja z tej funkcji nie korzystałem. Wolałem skupić się na dotykowym ekranie.

Oczywiście do produkcji klawiatury wykorzystano tworzywo sztuczne, ale moim zdaniem jest to całkiem przyzwoity stop.

Prestigio Multipad Visconte 3 3G

Klawiatura to również podstawka

Klawiatura w tablecie Prestigio MultiPad Visconte 3 3G nie służy tylko do pisania, ale ma także jeszcze dwa inne zastosowania. Doskonale sprawdzi się jako etui ochronne podczas transportu. Gdy całość jest złożona, to użytkownik może być spokojny o wyświetlacz. Nie powinno się z nim nic stać.

Ale to nie koniec. Klawiatura pozwala również na złożenie materiału w taki sposób, aby pełnił on rolę podstawki dla tabletu. Doskonale przydaje się podczas przeglądania stron, pisania wiadomości, czy oglądania filmów. Ale koniecznie musi stać na twardym podłożu. Na łóżku, czy na kołdrze może się nie sprawdzić.

Prestigio Multipad Visconte 3 3G

Ekran IPS z systemem operacyjnym Windows 8.1

Użytkownik do dyspozycji ma 10,1-calowy wyświetlacz, który obsługuje rozdzielczość 1280×800 pikseli. Nie jest to może najlepszy wynik, ale w rzeczywistości pozwala na prezentowanie przyzwoitej jakości obrazu. Zagęszczenie pikseli na cal wynosi 149, więc nie ma się czym za bardzo pochwalić. Na szczęście ekran został wykonany w technologii IPS, co zapewnia szeroki kąty widzenia, dobry kontrast kolorów oraz możliwość pracy w słoneczne dni. Bez problemu możemy wyjść z tabletem do parku i tam korzystać z urządzenia. Oczywiście wtedy kolory nie będą tak wyraźne, jak w domu, ale myślę, że z powodzeniem przeczytacie dowolny tekst, czy obejrzycie film. Ogólnie rzecz ujmując, obraz jest przyzwoity, ale bez szaleństw.

Panel dotykowy nie sprawia żądnych kłopotów – nie mogę w tej kwestii nic złego powiedzieć, ale niestety tego samego nie napisze o powłoce ochraniającej ekran. Niestety bardzo łatwo zostawić na niej smugi i często musiałem czyścić wyświetlacz, aby cokolwiek zobaczyć. Nie ma informacji zastosowaniu Gorilla Glass, a szkoda…

Prestigio Multipad Visconte 3 3G

Prestigio MultiPad Visconte 3 3G pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 8.1. Jest to platforma obecna we wszystkich tabletach internetowych, które w ostatnich miesiącach pojawiają się w sprzedaży, a mają zainstalowaną platformę Microsoftu. A jak działa Windows 8.1 w Prestigio MultiPad Visconte 3 3G? Nie mam żadnych zastrzeżeń – nigdy platforma się nie zawiesiła i nie odmówiła posłuszeństwa. Dodatkowo użytkownik ma do dyspozycji, przez rok, pakiet biurowy Office 365. Doskonale przydaje się to na studiach lub w szkole. Chyba nie muszę pisać w czym? 🙂

Prestigio Multipad Visconte 3 3G

Łączność – WiFi, Bluetooth oraz modem 3G

Tablet Prestigio MultiPad Visconte 3 3G oferuje sporo możliwości połączenia się z innym sprzętem elektronicznym. Transmisja danych może odbyć się za pomocą technologii Bluetooth. Urządzenie prawidłowo współpracowało z moim komputerem, ale czasami musiałem połączenie jeszcze raz konfigurować. Z kolei parowanie z bezprzewodowymi słuchawkami Bluetooth nie sprawiało żadnych problemów.

Dużym atutem Prestigio MultiPad Visconte 3 3G jest wbudowana karta sieciowa WiFi, która pozwala na podłączenie się do dowolnego punktu dostępowego. Wystarczy raz się zapisać do jednej sieci, a kolejne połączenie będzie odbywać się automatycznie. Moduł WiFi jest mocny i w całym mieszkaniu miałem połączenie z routerem, co w niektórych tabletach było problemem. CHyba to jest najjlepsza ocena WiFi w urządzeniu Prestigio.

Bez wątpienia największym atutem Prestigio MultiPad Visconte 3 3G jest wbudowany modem 3G. Aby funkcja działała należy tylko włożyć kartę microSIM (dowolnego operatora, tablet współpracuje również z Aero2). Ewentualnie w ustawieniach włączyć dane mobilne. Trzeba pamiętać, aby mieć wykupiony pakiet internetowy. Podczas testów wielokrotnie korzystałem z modemu 3G i nie mam większych zastrzeżeń. Jedynie podczas jazdy pociągiem czasami gubiłem zasięg, ale to jak w każdym urządzeniu.

Prestigio Multipad Visconte 3 3G

Funkcje multimedialne

Choć nie jestem fanem grania na tablecie internetowy, to sprawdziłem kilka tytułów. Za każdym razem były o bezpłatne aplikacje. Nigdy nie było problemów z przetwarzaniem obrazu czy zacinaniem się tytułu. Zdarzało się to tylko w dwóch przypadkach – kiedy mieliśmy kilka gier uruchomionych jednocześnie lub podczas pierwszego uruchomienia.

Chociaż testowany sprzęt ma wbudowane dwa głośniki, po obu stronach tylnego panelu, to jednak jakość wydobywającego się dźwięku na pewno nie zachwyca. Jestem naprawdę niemiło zaskoczony muzyką, jaka „płynnie” z głośników. I to dosłownie płynnie, bo tablet jakby sam sobie regulował głośność utworu w trakcie odtwarzania. Jeśli planujecie posłuchać muzyki, to konieczne jest podłączenie słuchawek lub głośnika.

Prestigio Multipad Visconte 3 3G

W tabletach internetowych kamera, czy też aparat fotograficzny to głównie dodatek, który świetnie wygląda na papierku, w specyfikacji. W praktyce te rozwiązania praktycznie się nie nadają do codziennego użytkowania. I w tym przypadku jest podobnie. Użytkownik do dyspozycji ma przednią kamerę 2 Mpix oraz tylny aparat o matrycy 5 Mpix. Oba spisują się dobrze tylko w przypadku dobrych warunków oświetleniowych. I to też nie zawsze… Aparat w tabletach moim zdaniem można używać tylko i wyłącznie w ostateczności, ale i tak nie możemy być spokojni, czy zdjęcie wyjdzie wyraźne.

Zdjęcia wykonane aparatem Prestigio Multipad Visconte 3 3G:

aparat Prestigio Multipad Visconte 3 3G

aparat Prestigio Multipad Visconte 3 3G

aparat Prestigio Multipad Visconte 3 3G

aparat Prestigio Multipad Visconte 3 3G

aparat Prestigio Multipad Visconte 3 3G

Na co pozwala akumulator 7000 mAh?

Ważnym elementem w każdym tablecie internetowym jest ogniwo zasilające. W tym przypadku mamy do czynienia z baterią litowo-jonową o pojemności 7000 mAh. Na co pozwala ten akumulator? W praktyce spisywał się całkiem dobrze. Średni czas pracy na jednym ładowaniu to około 3 doby. W tym czasie korzystałem z Prestigio kilkakrotnie w ciągu dnia, ale zawsze po kilka/kilkanaście minut. Później leżał w trybie czuwania. Niestety urządzenia nie naładujemy za pośrednictwem normalnej ładowarki z microUSB. Trzeba koniecznie korzystać z ładowarki dostępnej w zestawie.

Prestigio Multipad Visconte 3 3G

Prestigio Multipad Visconte 3 3G. Czy warto go kupić?

Miałem to szczęście, aby na spokojnie przetestować i sprawdzić w praktyce tablet Prestigio Multipad Visconte 3 3G. Przez kilkanaście dni mogłem go sprawdzić praktycznie w każdych warunkach. Sam sprzęt działał prawidłowo i nie mogę mieć większych zastrzeżeń. Na pewno produkt Prestigio wyróżnia się na tle konkurencji dostępnością modemu 3G. Jak na razie takich tabletów w Polsce jest jak na lekarstwo, a jak są to ich cena nie jest adekwatna do możliwości. W e-sklepach, tablet Prestigio Multipad Visconte 3 3G kosztuje około 900 zł. W tej kwocie ciężko będzie znaleźć lepsze urządzenie. Jedyną konkurencją jest chyba, zaprezentowany dzisiaj, Colorovo CityTab Supreme 10.1 3G.

Otabletach.pl. Warto kupić

Plusy:

 • wbudowany modem 3G,
 • klawiatura do pisania,
 • dobra jakość wykonania,
 • design,
 • dobra jakość wykonania,

Minusy:

 • mała rozdzielczość i zagęszzenie pikseli,
 • mało wolnej pamięci po uruchomieniu,
 • klawiatura mogłaby mieć mocniejsze mocowanie.

Prestigio MultiPad Visconte 3 3G. Najważniejsze funkcje, dane techniczne:

 • wyświetlacz 10,1″, 1280×800 pikseli, 149 ppi,
 • system operacyjny Windows 8.1, Office 365,
 • 4-rdzeniowy procesor Intel Atom Z3735F o taktowaniu od 1,33 GHz do 1,83 GHz, Intel HD Graphics,
 • 2 GB wbudowanej, 16 GB wbudowanej (nieco ponad 4 GB wolnych dla użytkownika), slot microSD,
 • aparat 5 Mpix, kamera 2 MPix,
 • wbudowany modem 3G,
 • WiFi, Bluetooth, miniHDMI, wejście słuchawkowe,
 • akumulator 7000 mAh,
 • wymiary tabletu: 259 mm × 173 mm × 9,7 mm

Prestigio Multipad Visconte 3 3G. Galeria zdjęć

Prestigio MultiPad Visconte 3 3G

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz