2

Tablety z Windows 8.1 otrzymają Windowsa 10! A jest na co czekać!

windows 10 logo
Wczoraj odbyła się konferencja prasowa, na której pracownicy Microsoftu zaprezentowali interfejs oraz funkcjonalność systemu operacyjnego Windows 10, który niebawem trafi także na tablety. Jest także ważna wiadomość dla wszystkich posiadaczy tabletów z Windows 8.1 – otrzymają oni darmową aktualizację do Windows 10!

Kiedy Microsoft, a dokładniej jego pracownicy prezentowali system operacyjny Windows 10, to ja byłem naprawdę przyjemnie zaskoczony. Interfejs, ale przede wszystkim funkcjonalność zapowiada się naprawdę nieźle. I o tych możliwościach będą mogli się przekonać wszyscy.

Darmowa aktualizacja Windows 8.1 do Windows 10

Mam bardzo dobrą wiadomość! Przedstawiciele Microsoftu zapewnili, że wszyscy posiadacze tabletów z systemem operacyjnym Windows 8.1 otrzymają możliwość zainstalowania aktualizacji do Windows 10! Nie będzie trzeba nic płacić. Kiedy będzie można zainstalować Windows 10 na tablecie? Jak na razie nie wiadomo i z pewnością musimy poczekać kilka dobrych tygodni. Sporo też będzie zależeć od producentów, którzy wyprodukowali takie urządzenia.

Ale to nie koniec dobrych wiadomości. Windows 10 ma mieć ciągłe wsparcie ze strony Microsoftu, ale jak to ma dokładnie działać? Tego nie ujawniono…

Office kalendarz Windows 10

źródło: theverge.com

Windows 10 na tabletach

System operacyjny Windows 10 będzie prawidłowo działał już na tabletach od 8-cali – interfejs nie będzie w żaden sposób okrojony. W przypadku 7-calowych tabletów będzie to nieco inna wersja Windowsa 10.

Asystent głosowy Cortana będzie obsługiwać język polski.
Cortana zadebiutuje na tabletach, komputerach oraz smartfonach. Asystenta będzie można obsługiwać za pomocą klawiatury. Do jego funkcji należy m.in. wysyłanie maili oraz wiadomości.

Zmodyfikowany zostanie również interfejs, a dokładniej funkcjonalność oraz wygląd programów. Mam tutaj na myśli pakiet biurowy Office (Word, Excel oraz PowerPoint), kalendarz, galeria zdjęć, muzyka, czy mapy. Będzie także całkowicie nowy klient pocztowy o nazwie Outlook.

interfejs windows 10

źródło: theverge.com

Spartan. Nowa przeglądarka dla Windows 10

Ważną nowością będzie całkowicie nowa przeglądarka internetowa, która będzie zainstalowana w systemie Windows 10. Nowy projekt nazywa się Spartan i ma to być nowe spojrzenie na przeglądanie stron. Przede wszystkim zastosowano nowy silnik do renderowania stron, czyli do ich wczytywania i prezentowania na ekranie.

Za pomocą rysika lub palca będzie można na danej stronie internetowej wprowadzać notatki, do których można wracać w przyszłości. Oczywiście ten wpis będzie można współdzielić z innymi użytkownikami. Pojawi się także tryb czytania, w którym będzie można usunąć zbędne elementy strony i przekonwertowanie treści, aby był łatwiej czytelny. Przyda się to na stronach z dużą ilością reklam.

Asystent głosowy Cortana będzie także zintegrowany z przeglądarką Spartan dla Windows 10.

galeria zdjęć windows 10

źródło: theverge.com

Windows 10 i nowe możliwości dla graczy

Duże zmiany w Windowsie 10 dotyczą również funkcji, aplikacji Xbox. Oprogramowanie będzie dostępne na komputery, smartfony i tablety, a nie tylko na konsole. W bazie będą przetrzymywane informacje o znajomych, osiąknięciach, czyli wszelkie statystyki.

Xbox będzie współpracowało z usługą Steam. W każdej chwili będzie można zapisać wideo z gry. Tablety z Windows 10 będą współpracy z oprogramowaniem DirectX w wersji 12. W ten sposób znacznie została zwiększona wydolność urządzenia. A co ważne, sprzęt będzie zużywał mnie energii niż DirectX 11.

Pojawi się także funkcja streamingu gier z konsoli Xbox na wszelkie komputery, tablety i smartfony! Łał! Jestem po prostu w szoku!

Windows 10. Dobry kierunek Microsoftu?

I co sądzicie o tych zmianach? Cy faktycznie Microsoft w końcu idzie dobrą drogą? Według mnie w końcu zaprezentowano coś na miarę naszych czasów. Producent nic nie przespał…

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz