0

iPad już 5 lat na rynku, a jak wygląda sprzedaż w ostatnim kwartale?

iPad mini 3Pierwsza generacja tabletu internetowego iPad została zaprezentowała 5 lat temu, dokładnie 27. stycznia 2010 roku. A jak wygląda sprzedaż nowych wersji iPada po 5 latach obecności na rynku? Nadal jest to najpopularniejszy tablet na świecie.

W ostatnim kwartale sprzedaż tabletu internetowego iPad spadła, w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku, ale wcale mnie to nie dziwi, ponieważ obecna generacja iPada jest już sporo czasu na rynku. Do tego jeszcze dochodzi spora konkurencja ze strony innych producentów, którzy prezentują coraz to ciekawsze urządzenia. Moim zdaniem użytkownicy Apple czekają teraz na nową generację iPada i dopiero klienci „rzucą” się na sklepowe półki. Znów przewiduje wielkie kolejki przed sklepami…

W ostatnim kwartale Apple sprzedało 21,4 mln sztuk iPadów, co jest zdecydowanie lepszym wynikiem niż trzy miesiące wcześniej – wtedy było to 12,3 mln. Z kolei rok wcześniej było to 26 mln egzemplarzy. Jest to spadek, który moim zdaniem wyhamuje tylko przy okazji premiery nowej generacji iPada. Przypomnijmy, że ostatnim nowym tabletem Apple jest iPad Mini 3.

A jak sprzedaż iPhone? W tym segmencie produktowym jest zupełnie inaczej niż w przypadku tabletów. Smartfon iPhone cieszą się dużą popularnością, ale na pewno wpływ na to miała premiera iPhone 6 oraz iPhone 6 Plus. W ostatnim kwartale Apple sprzedało 74,5 mln sztuk iPhone. Kwartał wcześniej było to tylko 39,3 mln, a w analogicznym okresie poprzedniego roku – 51 mln.

Zobacz także: Koncepcyjny iPad Pro z ekranem 12 cali. Podoba się Wam?

iPad na świecie pojawił się 27. stycznia 2010 roku

To jest właśnie data kiedy rynek technologiczny zyskał nowy sprzęt i zaczął się zmieniać. Początkowo nikt nie wróżył sukcesu tabletom internetowym, a stało się wręcz odwrotnie, jakby na przekór wszystkim. W tej chwili tablety są coraz popularniejsze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz