3

Nokia Lumia 2520 wycofana ze sprzedaży. Zaskoczeni?

Nokia Lumia 2520 z klawiaturąStało się to czego się spodziewałem. System operacyjny Windows RT odchodzi do lamusa, a wraz z nim tablet internetowy Nokia Lumia 2520. Microsoft nie będzie już produkował tego sprzętu, a w sprzedaży zostały ostatnie sztuki.

System operacyjny Windows w wersji RT okazał się kompletnym niewypałem.
Na nic zdały się próby popularyzowania tego produktu za pomocą tabletów Surface 2, czy Nokia Lumia 2520. Kluczem do trumny okazała się informacja, że tablety z Windows RT nie otrzymają Windowsa 10. Tylko urządzenia z Windows 8.1 będą miały to szczęście…

I to pewnie jeden z powodów dlaczego Microsoft rezygnuje z produkcji Nokii Lumia 2520. Jest to sprzęt, który moim zdaniem nie był zły. Klienci, którzy byli zainteresowani tym tabletem muszą szukać ostatnich sztuk w sklepach. W serwisie Allegro można jeszcze znaleźć oferty sprzedaży. W USA sieć komórkowa Verizon oferuje jeszcze abonament z Lumią 2520, ale to pewnie efekt zalegania egzemplarzy w magazynach.

Mnie decyzja o zaprzestaniu sprzedaży tak naprawdę w ogóle nie dziwi, ponieważ WIndows RT jest ograniczony. W przyszłości nie może liczyć na nowe funkcję. Ponadto marka Nokia obecnie nie jest w żaden sposób promowana przez Microsoft, więc to kolejny powód. O Surface 2 nawet nie wspomnę… A Wy co sądzicie?

A tak w ogóle, to jest ktoś w Polsce kto jest „szczęśliwym” posiadaczem Lumii 2520? Ja niestety nikogo takiego nie znam, więc w ogóle ktoś kupił ten sprzęt? 🙂

źródło: windowscentral

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz