5

Krótko: Android 5.0 dla Galaxy Tab S, nowe nazwy tabletów – Galaxy Tab A, Tab E oraz Tab J

Premiera Samsung Galaxy Tab S
W kwestii tabletów internetowych marki Samsung w ostatnich tygodniach dzieje się naprawdę sporo. Dzisiaj mam dla Was dwie informacje dotyczące planów koreańskiego producenta. Aktualizacja Android 5.0.1 dla multimedialnych modeli Galaxy Tab S 8.4 oraz 10.5. Ponadto Samsung zastrzegł nazwy – Galaxy Tab A, E oraz J.

Nie dziwię isę, że Samsung zaczyna intensywnie działać w kwestii tabletaów internetowych, ponieważ w ostatnim czasie skupił się głównie na smartfonach. Dzisiaj w Polsce ma miejsce premierą aluminiowych produktów Galaxy A3 oraz A5, a niedługo niewykluczone, że Samsung będzie prezentował całkiem inny sprzęt.

Android 5.0.1 Lollipop dla Galaxy Tab S 8.4 oraz 10.5 – kiedy?

Od początku premiery Androida 5.0.1 Lollipop nie było za wiele informacji na temat aktualizacji oprogramowania dla flagowych tabletów Samsunga. Jednak użytkownicy mogą być spokojni – producent o nim nie zapomniał. W tej chwili inżynierowie oraz programiści koreańskiego producenta dostosowują Androida 5.0.1 dla Galaxy Tab S 8.4 oraz 10.5.

Kiedy będzie można pobrać aktualizację? Niestety obecnie tego nie wiadomo i na pewno nie stanie się to w tym miesiącu. Soft zostanie udostępniony na przełomie marca i kwietnia. Android 5.0.1 będzie dostępny z poziomu tabletu (za pośrednictwem kanału OTA). W których regionach zadebiutuje jako pierwszy? Niestety nie wiadomo, ale na pewno nie pojawi się we wszystkich krajach jednocześnie…

Do końca czerwca pojawi się Android 5.0.1 dla Galaxy Tab S 8.4 oraz 10.5 w Polsce? Jak myślicie, jest szansa?

Samsung Galaxy Tab A, E oraz J. Nowe oznaczenia tabletów

Firma Samsung już dawno temu zapowiedziała ograniczenie i uporządkowanie portfolio. Wcale mnie to nie dziwi, bo oznaczenia wszelkich smartfonów było bardzo chaotycznie. Z tabletami nie było takiego kłopotu , ale i tak koreański producent zdecydował się też to uporządkować.

Zastrzeżenie nazwy Samsung Galaxy Tab A, Tab E oraz Tab J gwarantują, że już niedługo na rynku pojawią się nowe sprzęty, Obecnie nie wiadomo co będą oferować i kiedy tak naprawdę się pojawią w sprzedaży. Wydaje mi się, że pierwsze modele zadebiutują już w tym półroczu… Na pewno w tej grupie pojawią się sprzęty z ekranem o proporcji 4:3.

Tablety z serii Galaxy Tab A, E oraz J będą charakteryzować się inną funkcjonalnością, tworzywami wykorzystanymi do produkcji oraz ceną. Może Samsung postąpi podobnie jak w przypadku smartfonów i tablety Samsung Galaxy Tab A będą mieć aluminiową konstrukcję? Bardzo mnie to ciekawi, a gdyby jeszcze do tego dodać świetną jakość wyświetlacza Super AMOLED, to chyba byłbym skłonny się w nim zakochać 🙂

źródło: tablet-news.com/sammobile.com

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz

 • Nazwy nazwami i tak to nie pomoże Samsung aby utraconych klientów ponownie namówić na androsyf TW za ceny z kosmosu

  Kupiłem ostatnio najnowszy tablet Asus Fonepad 8 za 699 zł. z Dual Sim i nie potrzeba nic więcej mi od Samsung za 2000 zł.

  • dsafasdf

   Samsungi są drogie to fakt

   • Generalnie ceny mają z kosmosu za ten Tab S około 1800 zł. lub nawet seria Tab 4 za około 1000 zł. i zero poprawek aktualizacji tego ich super zamulającego androsyfu TW

    Kupiłem ten Fonepad 8 z 3G Dual Sim za 699 zł. i w zasadzie nic mu nie brakuje aby przeglądać net , być w kontakcie 🙂
    Intel Atom bardzo ładnie się sprawuje a soft i aplikacje działają bez zawieszek i lagów
    Nawet jak Asus nie da aktualizacji do Lollipop w tym roku to i tak mała strata niż utopić w Samsung za KK4.4 aż 1800 zł.

  • poli

   Ale dzieciak, i co jeszcze sobie kupiłeś? Nowych mózgów nie mieli ?