0

Tani tablet, czyli jak kupić urządzenie z głową

tablet manta
Tablet – znaczenie tego słowa zna już prawie każdy. Coraz więcej osób jest świadoma możliwości zawartych w tym urządzeniu mobilnym, a liczba posiadaczy tabletów stale rośnie. Szacuje się, że do roku 2018 za większość ruchu w Internecie będą odpowiadały urządzenia mobilne, a tablet będzie posiadała 1/3 populacji.

Tablety są coraz bardziej doceniane w pracy – aż 60% pracodawców twierdzi, że poprawiają one wydajność pracowników. I nie ma w tym nic dziwnego, gdyż obecnie dobry tablet może z powodzeniem zastąpić laptop czy komputer stacjonarny. Może nawet więcej – tablety (większość modeli) są wyposażone w funkcje dzwonienia i wysyłania wiadomości tekstowych, więc służą również jako narzędzie do komunikacji – a dzięki bezprzewodowym słuchawkom bluetooth, prowadzenie rozmowy przez tablet, nie wymaga nawet wyciągania urządzenia z torby czy z etui.

Ile kosztuje tablet?

Ze względu na swoją popularność, tablety są już ogólnodostępne na rynku – modeli do wyboru jest co najmniej kilkadziesiąt, a ich ceny zaczynają się już od dwustu złotych i dochodzą do nawet kilku tysięcy. Jak wybrać dobre urządzenie i nie zapłacić za nie fortuny?

Postawą jest zróżnicowanie dwóch pojęć: „tani” i „najtańszy”. Tą drugą opcję można od razu sobie odpuścić, ponieważ pieniądze zaoszczędzone na kupnie takiego modelu, trzeba będzie szybko przeznaczyć na jego naprawę, bądź na kupno nowego. Najtańsze modele mają zazwyczaj ekran o niskiej rozdzielczości, źle spasowane elementy obudowy, a ich podzespoły i procesor są zazwyczaj kiepskiej jakości. Takie urządzenia uniemożliwiają pracę na kilku otwartych aplikacjach, a tablet często się „zacina”. Z kolei dobre urządzenie można kupić nie wydając fortuny. O ile najtańsze urządzenia można kupić już za dwieście złotych, o tyle dobre urządzenie w niskiej cenie można dostać już za około trzysta – czterysta złotych.

A jak wybrać tani dobry tablet?

Szukając dobrego urządzenia w umiarkowanej cenie, należy zwrócić uwagę na tablety ze średniej półki. Tani dobry tablet powinien mieć ekran wykonany w technologii IPS, o wysokiej rozdzielczości i szerokich kątach widzenia – to zapewni gwarancję, że wyświetlany obraz będzie czytelny w każdych warunkach i przy każdym oświetleniu. Rozmiar ekranu zależy od indywidualnych preferencji użytkownika – najbardziej popularne są 7 calowe wyświetlacze, ale na rynku można dostać nawet tablety z ekranem o przekątnej powyżej 10 cali.

Kolejnym bardzo ważnym elementem jest procesor – serce każdego tabletu, który powinien być kilkurdzeniowy, o wysokim taktowaniu. Procesor powinien być wspierany dużą ilością pamięci operacyjnej RAM, która zapobiegnie zacinaniu się urządzenia i umożliwi sprawną pracę. Tablet musi być zaopatrzony w pojemną i wytrzymałą baterię, która pozwoli na wielogodzinną pracę na urządzeniu bez konieczności ładowania.

Każdy może dostać tani tablet który doskonale się sprawdzi – na rynku jest dostępnych wiele takich modeli. Jednak należy zdawać sobie sprawę, że nie będą to urządzenia flagowych marek, wiodących na tabletowym podwórku. Za niską cenę można dostać urządzenie, które na rynek tabletów dopiero wchodzi, bądź takich, dla które zasłynęły np. na rynku komputerowym.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz