9

Na horyzoncie 10,6-calowy tablet Microsoft Surface. Czy rynek taki potrzebuje?

Microsoft Surface Pro 2
Jeszcze niedawno tablety Microsoft Surface były kompletnym niewypałem. Powody były proste – duża cena, spore ograniczenia, a także słaby marketing. Jednak w ostatnim czasie modele Surface zaczęły przynosić zyski producentowi, więc i Microsoft zamierza iść za ciosem. Jest wielce prawdopodobne, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy na rynku pojawi się nowy tablet Surface z ekranem o przekątnej 10,6 cali.

Obecnie nie wiadomo za wiele na temat nowego sprzętu. Jest tylko pewne, że nowy tablet z serii Microsoft Surface będzie wyróżniać się wyświetlaczem o przekątnej 10,6 cali. Jaka rozdzielczość? Tego nie ujawniono i nie wiadomo w jakiej technologi zostanie ekran wykonany. Za interfejs będzie odpowiadać system operacyjny Windows 10. Obecność tej wersji platformy jest niemal pewny. Jeśli chodzi o pozostałą specyfikację to jest to kompletna niewiadoma.

Kiedy możemy się spodziewać premiery? 10,6-calowy Microsoft Surface pojawi się najwcześniej w marcu 2015 roku, ale wcale się nie zdziwię, jeśli termin będzie jeszcze późniejszy. Cena za nowy sprzęt giganta komputerowego ma nie przekroczyć 300 dolarów. W ten sposób seria Surface ma być dostępna dla szerszej grupy odbiorców. Do tej pory tablety Microsoft Surface do tanich nie należały…

Surface – „po co to komu”?

Ten tekst kojarzy mi się z jakiegoś filmu lub kabaretu, nie pamiętam dokładnie skąd, ale najważniejsze jest to, że jest trafne. Czy faktycznie my, Klienci czekamy na nowego Surface? Ten sprzęt jest przedstawicielem tabletów hybrydowych, które w ostatnim czasie stają się coraz modniejsze. Na rynku jest już spora konkurencja, która nie kosztuje wielkich pieniędzy (m.in. CityTab Supreme 10.1, MultiPad Visconte 3 3G, czy Allview Wi10N).

Dlatego mam do Was pytanie, czy ktoś zdecydowałby się kupić Microsoft Surface? Moim zdaniem jest to dobry wybór, ale Microsoft musi zmniejszyć cenę, albo dać coś co naprawdę będzie wyróżniać ten sprzęt.

źródło: news.softpedia.com

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz