4

Rozpoczynamy testy smartwatcha Manta MA424. Macie jakieś pytania? [wideo]

Manta MA424 smartwatchTym razem do testów otrzymałem nieco inny sprzęt niż tablet internetowy. Jest to inteligentny zegarek (smartwatch) polskiej marki, firmy Manta. Dokładnie jest to model Manta MA424. Zegarek nie pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android, ale jest kompatybilny z smartfonami oraz tabletami z Androidem. Z innymi urządzeniami łączy się za pośrednictwem technologii Bluetooth 3.0. A jak sprawuje się w praktyce? Ja to sprawdzę podczas testów, ale macie może jakieś konkretne pytania dotyczące Manta MA424?

Na pierwszy ogień idzie oczywiście zestaw gadżetów, jakie klient otrzyma przy zakupie Manta MA424. Oprócz zegarka, w małym, poręcznym opakowaniu, znajdziemy także przejściówkę microUSB, kabel microUSB oraz skrócona instrukcja obsługi. Brakuje Wam czegoś? Pewnie niektórzy zastanawiają się co z ładowarką sieciową – otóż jej nie ma. Też byłem mocno zdziwiony, ale po chwili zastanowienia przyszła mi taka myśl – czy faktycznie jest potrzebna? Ja mam kilka ładowarek z możliwością wpięcia kabla microUSB, więc nie ma problemu. Od razu dodam, musicie korzystać z microUSB umieszczonego w zestawie, ponieważ jego styk (zakończenie) jest nieco wydłużony i w ten sposób można ładować zegarek. W moich ładowarkach był on za mały i nie chciało się wpiąć w port microUSB. W Manta MA424 jest on schowany pod zaślepką oraz w większym wgłębieniu obudowy.

Manta MA424 smartwatch

Konstrukcja plastikowa, pasek z gumy?

Cała konstrukcja inteligentnego zegarka Manta MA424 została wykonana z tworzywa sztucznego, inaczej plastiku. Na pewno nie jest to plastik najwyższych lotów, bo nie oczekujmy tego za 299 zł. Jednak cała obudowa jest dobrze spasowana – nic nie trzeszczy, nie odstaje. Wszystko wydaje się na swoim miejscu. Oczywiście nie odważyłbym się go testowo upuścić na podłogę, bo obawiam się, że mógłby się rozpaść.

Manta MA424 smartwatch

Jeśli chodzi o pasek, to jest on wykonany z gumy lub też plastiku, ale nieco bardziej elastycznego. W tej kwestii jeszcze muszę upewnić się u producenta. Są także dwie szlufki i dzięki temu pasek idealnie dopasujemy do ręki, tak aby nie haczył o inne rzeczy.

Manta MA424 smartwatch

Łatwe połączenie z tabletem lub smartfonem

Oczywiście jeszcze pierwszego dnia sparowałem zegarek Manta MA424 testowo z smartfonem Samsunga oraz tabletem Overmaxa i nie było żadnych komplikacji. Oba urządzenia wykryły się od razu, połączyły i wszelkie opcje były dostępne. Nie było problemów z wykonaniem połączenia wysłania SMSa, czy odtworzeniem wybranego pliku muzycznego. Interfejs autorskiej platformy jest prosty i przejrzysty. Nikt nie powinien mieć problemów z jego obsługą…

Manta MA424 smartwatch

Manta MA424 – macie jakieś pytania? Może ktoś z Was ma jakieś pytania dotyczące funkcjonalności tego inteligentnego zegarka? Jeśli tak, to śmiało piszczcie w komentarzach

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz