5

Microsoft Universal Mobile Keyboard. Klawiatura kompatybilna z Windows 8, Android i iOS

Microsoft Universal Mobile Keyboard bokiemPolski oddział firmy Microsoft poinformował o wprowadzeniu do sprzedaży mobilnej, bezprzewodowej klawiatury Microsoft Universal Mobile Keyboard, która będzie kompatybilna z systemami operacyjnymi Google Android, Windows 8 oraz iOS. W sklepach Microsoft Universal Mobile Keyboard pojawi się już 23. lutego 2015 roku.

Universal Mobile Keyboard można połączyć nawet z trzema urządzaniami z różnymi systemami operacyjnymi, pomiędzy którymi możliwe jest przełączanie za pomocą jednego przycisku. Dodatkowo, dedykowany przycisk Home pozwala przenieść się do ekranu głównego niezależnie od systemu urządzenia połączonego z klawiaturą.

Wielofunkcyjna osłona zawiera wbudowany stojak do telefonu lub tabletu. Aby aktywować połączenie Bluetooth wystarczy otworzyć pokrywę. Akumulator Universal Mobile Keyboard umożliwia użytkownikowi korzystanie z urządzenia do 6 miesięcy bez ładowania. W przypadku braku zasilania wystarczy naładować klawiaturę przez 10 minut, co pozwoli na 8-godzinną pracę. Do poprawnego działania klawiatury wymagane jest urządzenie zgodne z technologią Bluetooth HID z zainstalowanym systemem Windows 8/RT lub wyższym, iOS od wersji 6 oraz Android 4.0 lub wyższym.

Microsoft Universal Mobile Keyboard z góry

Microsoft Universal Mobile Keyboard. Ceny i dostępność

Klawiatura Microsoft Universal Mobile Keyboard została wyceniona na 279 zł. Pojawi się w sklepach Media Markt, Saturn, RTV Euro AGD, Komputronik, Media Expert oraz u innych sprzedawców detalicznych. Klienci będą mogli wybrać dwa kolory obudowy – czarna oraz biała.

Microsoft Universal Mobile Keyboard osłonka

Microsoft Universal Mobile Keyboard. Potrzebny gadżet?

Czy według Was klawiatury bezprzewodowe są potrzebne? I to w takiej cenie? Czy ktoś kto posiada tablet zdecyduje się na Microsoft Universal Mobile Keyboard za 279 zł? Moim zdaniem znajdzie tańsze alternatywy. Chociaż ktoś o „grubym” portfelu nie będzie się zastanawiał i kupi sprzęt, który będzie kompatybilny z każdą mobilną platformą i będzie dobrze wykonany.

Alternatywą dla kupowania tabletu i osobno klawiatury są tablety hybrydowe

Microsoft Universal Mobile Keyboard

źródło: informacja prasowa Microsoft

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz