1

Recenzja Jabra Sport Pulse. Sportowe słuchawki w akcji [wideo]

Jabra Sport PulsePrzez ostatnie kilkanaście dni miałem okazję potestować bezprzewodowe słuchawki Jabra Sport Pulse. Jest to akcesorium wyposażone w czujnik pracy serca i w ten sposób możemy dokładnie analizować reakcję naszego ciała na intensywny trening. Dodatkowo słuchawka Jabra Sport Pulse wyróżnia się naprawdę mocną, i odporną na przypadkowe uszkodzenia, konstrukcją. Parowanie odbywa się przy pomocy modułów Bluetooth oraz NFC. A wszelkie dane dotyczące treningu można przesyłać do aplikacji sportowych.

Ładne opakowanie i bogaty zestaw gadżetów

Słuchawki Jabra Sport Pulse sprzedawane są w ładnym stylistycznie opakowaniu, które już samym designem „się sprzedaje”. Po rozpakowaniu naszym oczom ukazują się słuchawki, kilka papierków, etui do przechowywania oraz zestaw nakładek. Wszystko widać na poniższym zdjęciu… Dostępność sporej ilości wkładek pozwala na jak najlepsze dopasowanie Jabry do naszego ucha. Ja doceniam obecność etui, które pozwala na wygodny i bezpieczny transport naszych słuchawek. i pewnie dzięki niemu nigdy nich nie zgubiłem, co jest dla mnie standardem…

Lekka i wygodna konstrukcja

Podczas trenowania dowolnej dyscypliny ważne jest, aby sprzęt, który nam w tym pomaga, po prostu nie przeszkadzał, nie powodował żadnego dyskonmfortu. I w testowanej słuchawce tak właśnie jest. Jabra Sport Pulse waży zaledwie 16 gramów. I jest to bardzo duży atut tego sprzętu, ponieważ osoby, które są nauczone słuchawek dousznych w ogóle nie będą czuć słuchawki na uchu. Dodatkowo w zestawie jest kilka rozmiarów wkładek Eargel oraz dousznych, tak aby idealnie dopasować Jabre do naszego ucha.

Jabra Sport Pulse

Sam montaż Jabra Sport Pulse do najłatwiejszych nie należy, przynajmniej nie za pierwszym razem. Ja musiałem spojrzeć na zdjęcie na opakowaniu, bo nie mogłem sobie poradzić. Wiedziałem jak je obrócić, ale czy na pewno prawidłowo je włożyłem. Po kilkunastu sekundach miałem już pewność, że tka właśnie mają „leżeć”. I powiem Wam, że w praktyce wypada to bardzo dobrze. Osoby nauczone do takich słuchawek na pewno ich nie będą czuły. W przypadku laików mogą przez parę godzin powodować pewien dyskomfort, ale to jak każdy sprzęt ingerujące w nasze ciało, jakkolwiek to nie brzmi 🙂

Jabra Sport Pulse

Ważnym elementem jest także pilot, w którym umieszczono regulację głośności, a także klawisz zasilający. Po zamontowaniu w uszach wisi on koło szyi i jest to idealne miejsce, ponieważ za każdym razem trafiałem w niego automatycznie, nie musiałem sprawdzać wzrokiem gdzie jest.

Jabra Sport Pulse

Odporność zgodna ze standardami wojska USA

Jabra na swojej stronie internetowej chwali się, że konstrukcja Jabra Sport Pulse jest mocna i wytrzyma nie jednego. Obudowa została wykonana zgodnie z wytycznymi wojska USA. Dla testowanego urządzenia nie jest straszny deszcz, kurz, wstrząsy, czy piasek. Możemy śmiało biegać i wykonywać praktycznie wszelkie ćwiczenia bez martwienia się oto, czy Jabra to wytrzyma.

Jabra Sport Pulse

Połączenie za pomocą Bluetooth parowanie NFC

Testowana słuchawka sportowa Jabra Sport Pulse wyposażona jest w moduł Bluetooth służący do komunikacji z innymi urządzeniami elektronicznymi. Podczas testów najczęściej parowałem Jabre z smartfonami oraz zwykłymi telefonami. Oczywiście sprawdziłem i z tabletem tez działa, ale kto będzie biegał z 10, czy 8-calami przy nodze 🙂 Podczas testów nie miałem żadnych problemów z połączeniem, a także jego utrzymaniem. Podczas rekreacji nigdy nie spotkałem się z sytuacją, aby nagle muzyka przestała grać….

Miłą obecnością w Jabra Sport Pulse jest wbudowany moduł NFC, który umożliwia sparowanie dwóch urządzeń tylko za pomocą zetknięcia urządzeń.

Jabra Sport Pulse

Jakość odtwarzanego dźwięku…

Jabra Sport Pulse to sportowe słuchawki, które mają być wygodne podczas trenowania, biegania, a odtwarzanie muzyki jest dodatkiem. I faktycznie, jakość odtwarzanych plików audio nie zachwyca, nie ma głębokiego basu, niskich, czy wysokich tonów. Moim zdaniem w tej kwestii mogło być lepiej. Szczególnie, że testowałem już kilka urządzeń Jabry i do tej pory nie byłem tak niezadowolony.

Jabra Sport Pulse

Czujnik pracy serca, kompatybilność z aplikacjami sportowymi

Dużym atutem testowanych sportowych słuchawek Jabra Sport Pulse jest wbudowany czujnik pracy serca, który rejestruje wpływ treningu na nasz organizm. W ten sposób możemy kontrolować swój stan zdrowia. Moduł umieszczony jest w jednej słuchawce i pobiera dane bezpośrednio z małżowiny usznej. Ponadto słuchawka jest kompatybilna z aplikacjami sportowymi, np. Endemondo czy RunKeeper.

Jabra Sport Pulse

Jabra przygotowała również własną aplikację Sport Life, która służy do zarządzania naszym treningiem. Oprogramowanie pozwala na planowanie, monitorowanie oraz ocenianie naszych wyników. Wszystko zapisywane jest w historii i w każdej chwili możemy do naszych danych powrócić. Ciekawostką są testy sprawnościowe:

  • Rockport ma na celu pomiar pułapu tlenowego, który dostarcza dokładnych danych o ilości tlenu, jaką możesz zużyć podczas trenowania o maksymalnej mocy i informuje, jak wygląda ten wynik w porównaniu z daną kategorią wieku, wagi i płci,
  • test ortostatyczny serca monitoruje Twój obecny stan i pomaga zrozumieć, czy trenujesz za dużo lub w stresie,
  • test spoczynkowy tętna to świetny sposób na poznanie podstawowego poziomu sprawności.

Akumulator pozwala na kilka godzin treningu

Ważnym elementem w każdym urządzeniu elektronicznym jest wydajna bateria. W Jabra Sport Pulse zastosowano akumulator, który pozwala na pracę w trybie czuwania do 240 godzin. Oczywiście tylko wtedy, gdy słuchawka leży bezruchu. W przypadku intensywnego użytkowania nie jest już kolorowo, ale nie ma się co załamywać. Spokojnie kilka treningów nam wytrzyma – w zależności od tego jaki czas przewidujemy na ćwiczenia. W trybie rozmów oraz odtwarzania muzyki, Jabra Sport Pulse wytrzyma maksymalnie 5 godzin. Ja nie liczyłem dokładnie czasu, ale według mnie nie jest źle. Nie musiałem codziennie martwić się o podłączenie do prądu. Testowana słuchawka ładowana jest za pośrednictwem portu microUSB, który został umieszczony pod zaślepką na jednej z słuchawek.

Jabra Sport Pulse

Jabra Sport Pulse to drogie słuchawki sportowe, ale warto je kupić

Słuchawki sportowe Jabra Sport Pulse nie należą to tanich gadżetów. W sklepach wyceniono je na około 700 zł, więc jest to całkiem sporo i pewnie niewiele osób ma tak zasobny portfel, aby wydać 700 zł na słuchawki. Jeśli jednak jesteście zdecydowani na ten sprzęt, to ja go szczerze polecam. Są komfortowe podczas treningu, nie wypadają z ucha, nie „męczą” ich. Jednak z jakości odtwarzanej muzyki na pewno nie będzie w pełni zadowoleni. W tej kwestii producent się nie spisał, tak jak się spodziewałem.

Jabra Sport Pulse

Jabra Sport Pulse. Najważniejsze cechy, funkcje:

  • waga 16 g,
  • wymiary 5×2.4×2.5 cm
  • Bluetooth 4.0, NFC, AVRCP,
  • komunikaty głosowe,
  • bateria: do 5 godzin słuchania muzyki, do 5 godzin rozmów,
  • aplikacja Sport Life, kompatybilność z innymi aplikacjami sportowymi,
  • odporna konstrukcja (zgodna z wymaganiami wojska USA).

Jabra Sport Pulse. Galeria zdjęć

Jabra Sport Pulse

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz