0

Tribune Company pracuje nad własnym tabletem

Tribune pracuje nad własnym tabletem?

Jak podaje jeden z zagranicznych serwisów, Tribune Company pracuje nad własnym tabletem, który ma być udostępniony najprawdopodobniej tylko ograniczonej grupie subskrybentów i to za darmo. Z najnowszych pogłosek możemy się dowiedzieć, że urządzenie będzie działać na zmodyfikowanej wersji Androida dostosowanej do internetowych wydań gazet.

Dla uściślenia, Tribune Company jest zlokalizowaną w Chicago firmą odpowiedzialną za kierowanie takimi czasopismami jak Chicago Tribune, Baltimore Sun oraz Los Angeles Times. Co więcej, jest w posiadaniu ponad dwudziestu stacji telewizyjnych.

Jeśli informacja zostanie potwierdzona, to jest to bardzo dobre posunięcie ze strony tegoż przedsiębiorstwa medialnego, szczególnie, że w ostatnim czasie tradycyjne gazety coraz częściej przegrywają na rzecz informacji podawanych w formie cyfrowej. The Daily już jakiś czas temu dostępna jest dla użytkowników iPada, a obecnie tworzone są plany o przeniesieniu obecnych subskrybentów na alternatywną tabletową platformę.

Z tabletem możesz przerzucać strony tak jak w przypadku tradycyjnej gazety, a nie tak jak w przypadku komputerów, w których musisz używać myszki do przewijania zawartości, gdzie cała treść zazwyczaj znajduje się na pojedynczej stronie internetowej. Przerzucenie się na tablety powinno być więc, oczywiście w teorii, o wiele łatwiejsze dla zwolenników standardowych czasopism i gazet.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel