0

Wacom Cintiq 13HD. Tablet dla grafików za 1 tys. dolarów. Co oferuje?

Wacom Cintiq 13HD
Tablety graficzne są bardzo chętnie wykorzystywane przez grafików, ponieważ w znaczny sposób ułatwiają pracę. Pozwalają na lepsza dokładność niż myszka i przede wszystkim są wygodniejsze. Jedna z najnowszych propozycji pochodzi z Japonii. To 13-calowy tablet graficzny Wacom Cintiq 13HD. Do najtańszych nie należy…

Urządzenie Wacom Cintiq 13HD zostało zaprezentowane po raz pierwszy na targach elektronicznych CES 2015 w Las Vegas, a jeszcze w tym miesiącu ma się pojawić w sprzedaży. Oczywiście w Polsce go nie zobaczymy, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamówić go za granica.

Wacom Cintiq 13HD to przede wszystkim 13-calowy wyświetlacz LED o rozdzielczości 1920×1080 pikseli. Taka ilość pikseli na cal ma zapewnić odpowiednie odwzorowanie kolorów. Ekran rozrożnia 16,7 mln koloów, a maksymalny kąt widzenia wynosi 178 stopni. Wyświetlacz kompatybilny jest z piórem Wacom Pro. To urządzenie charakteryzuje się 2048-stopniowym poziomem nacisku i pozwala na sprawną pracę grafika. Ponadto urządzenie dostosowane jest do pracy pod czterema rożnymi kątami nachylenia – 25, 35 oraz 55 stopni. Jeszcze jednej wartości nie podano…. Wymiary tabletu Wacom Cintiq 13HD to wymiarach 375x248x14 mm.

Urządzenie Wacom Cintiq 13HD wyceniono na 999,95 dolarów. nie jest to mała kwota, ale wcale mnie to nie dziwi, i to z dwóch powodów. Przede wszystkim tablety graficzne nigdy do tanich nie należały, a po drugie pozwalają na zarobek swojemu posiadaczowi.

A czy ktoś z Was w ogóle posiada tablet graficzny? Ma jakieś doświadczenia związane z tego typem produktów? Faktycznie przydają się w pracy grafika?

źródło: tablet-news.com

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz