0

Recenzja Jabra Move Wireless. Świetne bezprzewodowe słuchawki dla tabletów [wideo]

Jabra Move WirelessMarkę Jabra znam od dobrych kilku lat, ponieważ przez ten czas użytkowałem oraz testowałem różnorodne produkty Jabra. Początkowo były to zestawy słuchawkowe, a teraz przyszedł czas na słuchawki. Po Jabra Sport Pulse kolej na bezprzewodowe słuchawki Jabra Move Wireless, które są kompatybilne z tabletami, smartfonami, komputerami oraz wszelkimi urządzeniami z modułem Bluetooth. I muszę przyznać, że jestem zachwycony dźwiękiem wydobywającym się z Jabra Move Wireless…

Stylistyczne opakowanie, wyczerpujący zestaw

Obecnie produkt nie tylko musi być funkcjonalny i pięknie wyglądający, ale również opakowanie musi zachęcać do kupna. I w tym przypadku dokładnie tak jest. Pudełko z Jabra Move Wireless jest klasyczne, funkcjonalne i wpadające w oko. Najważniejszy element, czyli słuchawka, jest umieszczona w gumowym otoczeniu, a pod tym sprzętem znajdziemy kabel microUSB (do ładowania), kabel jack 3.5 mm oraz kilka papierków. Jedynie czego mi brakuje to jakiegoś podstawowego etui, które zabezpieczyło by sprzęt podczas transportu.

Jabra Move Wireless to solidne, dobrze wykończone słuchawki

Słuchawki Jabra Move Wireless to solidnie wykonanie słuchawki, które sprawdzą się niemal w każdych warunkach. Cała konstrukcja waży 150 gramów i w ogóle się tych gramów na głowie nie odczuwa. Do produkcji tego sprzętu wykorzystano trzy różne materiały – stal nierdzewną, tworzywo odporne na zanieczyszczenia oraz plastik.

Jabra Move Wireless

Pierwszy materiał został użyty do stworzenia pałąku, na którym oparta jest cała obudowa. Od góry został obszyty przez materiał, który ma być odporny na ubrudzenie. Po obu bokach słuchawek można znaleźć szereg przycisków oraz portów, które ułatwią codziennie użytkowanie sprzętu. Na lewej stronie Jabry umieszczono regulację głośności, klawisz do rozmów telefonicznych oraz port jack 3.5 mm. Dzięki temu możemy słuchać muzyki bez konieczności włączania Bluetooth. Natomiast na prawej słuchawce widnieje przełącznik zasilający oraz uruchamiający moduł Bluetooth, a także port microUSB.

Jabra Move Wireless pałąk

Ważnym elementem są również nauszniki, przez które płynnie dźwięk. Są one wykonane ze skóry lub materiału o bardzo zbliżonych właściwościach. Jest to jeden z najbardziej wrażliwych elementów w słuchawce i producent doskonale o tym wiem. Skąd takie przekonanie? Otóż jakość wykonania tego elementu zasługuje na uwagę. Wszystko jest bardzo dobrze uszyte. Sam materiał również powinien wytrzymać wiele, naprawdę wiele godzin użytkowania…

Jabra Move Wireless nauszniki

Świetnej jakości dźwięk – czysty, wyczuwalne niskie, wysokie tony, bez charczenia i przerywania transmisji

W słuchawkach najważniejszą kwestią jest jakość dźwięku, a jeśli do tego kupujemy sprzęt za kilkaset złotych, to po prostu musi brzmieć dobrze. I czy w testowanym produkcie Jabra Move Wireless tak jest? Mogę z całego serca potwierdzić, że tak właśnie jest. Już podczas pierwszego odtworzenia plik muzycznego pojawił się u mnie uśmiech. Byłem po prostu bardzo miło zaskoczony, szczególnie gdy wspomnę sobie Jabra Sport Pulse. Oczywiście to inna kategoria słuchawek, ale także zupełnie inna klasa odtwarzania muzyki.

Jabra Move Wireless

Testowane bezprzewodowe słuchawki Jabra Move Wireless mają wyczuwalne niskie oraz wysokie tony, a ponadto, dla mnie najważniejsze, jest słyszalny bas. Pod względem jakości muzyki są to jedne z najlepszych słuchawek, jakie do tej pory testowałem. Myślę, że nikt nie będzie narzekał na to jak słychać jego ulubiony plik muzyczny.

Jabra Move Wireless regulacja

Słuchawki do słuchania muzyki, ale także do rozmów telefonicznych

Słuchawki Jabra Move nie tylko cechują się rewelacyjną jakością dźwięku, ale także możliwością przeprowadzania rozmów telefonicznych. Urządzenie wyposażone jest w mikrofon oraz klawisz funkcyjny pozwalający na odebranie i zakończenie połączeń. W praktyce działa to doskonale – nie ważne, czy idziemy, biegniemy, a możemy siedzimy, jakość rozmów jest po prostu bardzo dobra. Ani jedna, ani druga strona nie wnosiła żadnych sprzeciwów. Nie słychać żadnych szmerów, czy przekształceń głosu.

Jabra Move Wireless lewa strona

Połączenie przez Bluetooth, stabilność połączenia bez zarzutu

Słuchawki Jabra Move Wireless wyposażone są w moduł Bluetooth 4.0, który pozwala na sparowanie z dowolnym sprzętem elektronicznym. Podczas testu połączyłem testowany produkt z komputerem, kilkoma smartfonami oraz tabletami. I w żadnym z tych przypadków nie było problemów. Za każdym razem oba urządzenia bardzo szybko były gotowe do pracy. Wystarczy włączyć Bluetooth w tablecie, czy telefonie, a następnie włączyć widoczność Bluetooth w słuchawce Jabra. Jak to zrobić? Należy przełącznik przesunąć na ikonę Bluetooth i chwilę przytrzymać, aby ikona zaczęła świecić na niebiesko.

Jeśli chodzi o stabilność połączenia to ja nie mam żadnych zastrzeżeń. Podczas testu sparowałem słuchawki z laptopem i bez problemu mogłem chodzić po całym mieszkaniu bez żadnej utraty jakości. Choć czasami na drugim końcu własnego m2 dźwięk nieco przerywał. Z kolei podczas biegania, czy spacerów nie było żadnych komplikacji. Smartfon leżał sobie w kieszeni, słuchawki na głowie i muzyka była odtwarzana perfekcyjnie.

Jabra Move Wireless prawa strona

Do Jabra Move Wireless można podłączyć maksymalnie 8 urządzeń, a jednocześnie może być sparowana z dwoma produktami. Ja bardzo często słuchałem sobie muzyki z laptopa, a jednocześnie byłem połączony z smartfonem. W przypadku połączenia przychodzącego, dźwięk się wyciszał i w słuchawkach było słychać powiadomienie.

Akumulator

Ważną kwestią w urządzeniach, które działają bez konieczności podpinania zewnętrznego zasilania, jest wydajna bateria. I w tym przypadku na pewno mamy z taką do czynienia. Testowane słuchawki bezprzewodowe Jabra Move Wireless pozwalają na kilka godzin słuchania muzyki. Nie wiem ile dokładnie, bo nigdy całego dnia na nich nie spędziłem, ale słuchając po kilkadziesiąt minut dziennie musiałem ładować sprzęt co 5 dni. Według mnie jest to dobry wynik, na który nie można narzekać. Jabra Move ładujemy za pomocą portu microUSB – możemy wykorzystać do tego ładowarkę dowolnego producenta.

Jabra Move Wireless nauszniki

Bezprzewodowe słuchawki Jabra Move Wireless są wartę 300-400 zł, ale czy warto je kupić?

W Polsce mamy sporą konkurencje na rynku bezprzewodowych słuchawek, więc tak właściwie czemu Klient miałby zdecydować się na Jabra Move Wireless? Otóż już spieszę z wyjaśnieniami. Według mnie są to jedne z najlepszych słuchawek na rynku, przynajmniej wśród tych, które już testowałem.

Za około 350 zł możecie kupić sprzęt, który sprawdzi się podczas biegania, czy spaceru, ale także w domu. Aby spadły z głowy trzeba się naprawdę postarać. Do tego są to słuchawki o wytrzymałej i przyjemnej dla oka konstrukcji (każdy może sobie wybrać kolor odpowiedni dla siebie). Świetny dźwięk oraz możliwość przeprowadzenia rozmów telefonicznych tylko potwierdziły moje przypuszczenia.

Słuchawki Jabra Move Wireless mogę polecić śmiało każdej osobie, które poszukuje wygodnego sprzętu z bardzo dobrą jakością muzyki.

Otabletach.pl. Warto kupić

Plusy:

 • konstrukcja,
 • dobry stosunek ceny do funkcjonalności,
 • dobra jakość muzyki,
 • możliwość przeprowadzania rozmów,
 • stabilny Bluetooth,
 • regulowany rozmiar,
 • ergonomiczne rozłożenie przycisków na nausznikach,
 • wydajny akumulator,
 • możliwość pracy jednocześnie z dwoma urządzeniami,
 • kilka wersji kolorystycznych.

Minusy:

 • brak NFC,
 • właściwie brak minusów 🙂

Jabra Move Wireless. Najważniejsze dane techniczne, specyfikacja:

 • Bluetooth 4.0, AVRCP,
 • głośność hi-fi,
 • do 288 godzin odtwarzania muzyki, do 8 godzin odtwarzania muzyki,
 • pałąk na głowę,
 • wymiary H 17.2 x W 14.6 x D 5.9 cm,
 • waga 150 gramów.

Jabra Move Wireless. Galeria zdjęć

FRITZ!Powerline 540E

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz