0

Apple vs Samsung – finałowa runda prawnej batalii już 25 sierpnia?

Apple vs Samsung - ostateczna batalia sądowa

Jeszcze niedawno informowaliśmy was (, że firmie Apple udało się odnieść pierwszy ważniejszy sukces w sądowniczej kampanii przeciwko Samsungowi, którego efektem była ustanowiona w Niemczech decyzja o zakazie dystrybucji i sprzedaży Galaxy Tab 10.1 w całej Europie, poza Holandią. Samsung od samego początku utrzymywał stanowisko, że nie zamierza się z tym pogodzić bez walki, więc ostateczna runda dosyć głośnej batalii prawnej, według Reutersa, odbędzie się najprawdopodobniej dwudziestego piątego sierpnia.

Południowokoreańskie przedsiębiorstwo zamierza doprowadzić do cofnięcia zakazu na sprzedaż swoich nowych tabletów w Unii Europejskiej i liczy na to, że podobny sukces osiągnie także jeśli chodzi o rynek Australijski.

Jeśli wcześniej nie słyszałeś nic o całej sytuacji i zastanawiasz się teraz, dlaczego Apple zaatakowało Samsunga w sądzie, powód jak w większości przypadków jest dokładnie ten sam: oskarżenie o kradzież pomysłów i podejrzenie, że Galaxy Tab 10.1 jest kopią iPada 2.

Samsung sądzi się z Apple także w USA, jak przed chwilą wspomniano w Australii i w zasadzie na całym świecie z powodu naruszenia prawa patentowego i własności intelektualnej. Chociaż data ostatecznej rozprawy została wyznaczona na dwudziestego piątego sierpnia, to do tego czasu Samsung będzie ponosił coraz większe straty, ich nowy tablet nie może bowiem trafić na rynek. Sędzia odpowiedzialny za poprowadzenie zbliżającej się rozprawy, Edger Brinkamn, poinformował, że decyzja zostanie podjęta najpóźniej do piętnastego września i w życie wejdzie w okolicach połowy października.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel