1

Allview E3 Sign. Smartfon z czytnikiem linii papilarnych za 899 zł

Allview E3 SignRumuńska marka Allview Mobile wprowadza do sprzedaży nowy smartfon. I nie byłoby w tym nic ciekawego, ale telefon Allview E3 Sign wyróżnia się obecnością czytnika linii papilarnych. Jest to konkurencja dla Samsung oraz iPhone?

Bezpieczeństwo prywatnych danych to dziś priorytet, szczególnie jeśli chodzi o hasła dostępu. E3 Sign gwarantuje bezpieczeństwo informacji dzięki opcji zablokowania za pomocą odcisków palców,

mówi Lucian Peticilă, General Manager Allview.

Dodatkową ochronę stanowi tryb gościa, który umożliwia zablokowanie dostępu do niektórych aplikacji osobom trzecim, używających smartfona. Dzięki domyślnej aplikacji i czujnikom podczerwieni, za pomocą E3 Sign można kontrolować inne urządzenia, na przykład telewizor. Smartfon posiada funkcję kontroli za pomocą gestów i tryb ochrony przeciwdotykowej, który zapobiega przed niechcianym odblokowaniem urządzenia, gdy pozostaje ono w torbie lub w kieszeni.

Allview E3 Sign to przede wszystkim 5,5-calowy wyświetlacz IPS OGS o rozdzielczości 1280×720 pikseli. Prawidłowe działanie zapewnia 4-rdzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1,3 Ghz, układ graficzny Mali-400 oraz 2 GB RAM. Miło, że Allview zdecydowało się na 2 GB RAM. Z kolei na dane oraz aplikacje zarezerwowano 16 GB, ale jest także slot microSD. Za interfejs odpowiada system operacyjny Google Android 4.4 Kitkat (nie ma informacji o aktualizacji do Lollipopa).

Allview E3 Sign

Ważne chwile można uchwycić za pomocą aparatu 8 Mpix oraz kamery 2 Mpix. W obudowie skrywa się także Wifi, Bluetooth, Dual-SIM, jack 3.5 mm, microUSB oraz akumulator o pojemności 2800 mAh.

Smartfon Allview E3 Sign został wyceniony na 899 zł i obecnie go można kupić w ofercie przedsprzedażowej. W zestawie znajduję się również ochronna obudowa.

Konkurencja dla Samsunga oraz iPhone?

Bez wątpienia to bezpośrednia konkurencja dla flagowych smartfonów Samsunga oraz Apple, ale czy Allview ma szansę z nimi rywalizować? Szczerze w to wątpię, ale w sumie wszystko zależy od tego jak czytnik linii papilarnych będzie działać w praktyce…

źródło: informacja prasowa Allview

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz