0

Recenzja Jabra Sport Rox. Bezprzewodowe słuchawki ze stali nierdzewnej [wideo]

Jabra Sport Rox zestawJabra Sport Rox to kolejne bezprzewodowe słuchawki z modułem Bluetooth od firmy Jabra, które miałem okazję testować. Na pierwszy ogień poszły produkty Jabra Sport Pulse oraz Jabra Move Wireless, a teraz przyszedł czas na Sport Rox. Testowane słuchawki, Jabra Sport Rox, do najtańszych nie należą, ale i jego funkcjonalność i wykonanie jest najwyższych lotów. Do produkcji obudowy wykorzystano nierdzewną stal, a sama konstrukcja spełnia normy amerykańskiego wojska. Ponadto jeszcze jest świetnej jakości dźwięk.

Zestaw, czyli na co może liczyć Klient?

Opakowanie, w którym znajdziemy Jabra Sport Rox, jest stylistyczne niemal identyczne, jak w przypadku Sport Pulse. W eleganckim pudełku znajdziemy słuchawki Sport Rox, kilka papierków, etui ochronne oraz dwa zestawy wkładek – dousznych oraz do małżowiny.

Wykonanie ze stali nierdzewnej, pewny uchwyt w uchu

DO produkcji słuchawek Jabra Sport Rox wykorzystano w głównej mierze stal nierdzewną oraz tworzywo sztuczne. Pierwszy, szlachetniejszy materiał został użyty do stworzenia elementów słuchawek, a także pilota. Dzięki temu Jabra wydaję się naprawdę solidnym sprzętem, który wytrzyma nie jedną krytyczną sytuację. W lewej słuchawce umieszczono port microUSB do ładowania. Mechanizm odsłania wejścia microUSB działa lekko, ale stabilnie.

Jabra Sport Rox stal nierdzewna

Pierwsze umiejscowienie Jabra Sport Rox w uchu nie było najłatwiejsze bo to tej pory nie miałem zbyt wielkiego doświadczenia z tego typu słuchawkami. Jednak po kilkudziesięciu sekundach udało mi się tego dokonać. Później już nie miałem z tym problemów. Ponadto Jabra Sport Rox pewnie „leżą” w uchu i nie ma mowy, aby wypadły przy drobnym ruchu.

Jabra Sport Rox

Obudowa spełnia normy amerykańskiego wojska

Słuchawki Jabra Sport Rox, to kolejny sprzęt po Jabra Sport Pulse, który spełnia normy wojska USA. Konstrukcja Jabra Sport Rox jest mocna i wytrzymała. Dla testowanego produktu nie jest straszny deszcz, kurz, wstrząsy, czy piasek. Możemy śmiało biegać i wykonywać praktycznie wszelkie ćwiczenia bez martwienia się oto, czy Jabra to wytrzyma. Na pewno to dobra wiadomość dla Użytkownika, bo może być pewny o wykonanie.

Jabra Sport Rox sluchawki

Na jakość muzyki nikt narzekać nie będzie

Jedną z najważniejszych kwestii w słuchawkach jest jakość odtwarzanego dźwięku. I w tym przypadku nie mam kompletnie żądnych zastrzeżeń. Jak dla mnie muzyka brzmiała idealnie i nie wiem, czy mógłbym liczyć na coś jeszcze lepszego. W sensie, czy moje ucho by dostrzegło jeszcze barwniejsze dźwięki. Ja byłem zadowolony i każdy utwór muzyczny brzmiał świetnie – nic nie trzeszczało, charczało, czy po prostu przerywało.

Jabra Sport Rox

Sparowanie za pomocą NFC oraz Bluetooth

Testowane słuchawki bezprzewodowe łączą się z innymi smartfonami, tabletami, czy innym sprzętem elektronicznym, za pomocą modułu Bluetooth w wersji 4.0. Ta wersji technologii Bluetooth zapewnia stabilne połączenie. Podczas treningu nigdy nie spotkałem się z sytuacją, aby słuchawki się rozłączyły, alesamrtfon zawsze był koło mnie. Co ważne, nie było żadnego zniekształcenia dźwięku. Po pierwszym sparowaniu słuchawek, przy każdym następnym uruchomieniu Bluetooth w smartfonie, połączenie między tymi produktami nastąpi automatycznie. Jabra Sport Rox wyposażono również w moduł NFC do szybkiego parowania dwóch urządzeń. Niestety podczas testów nie miałem obok żadnego telefonu z NFC.

Jabra Sport Rox pilot

Akumulator z trybem oszczędzania energii

Słuchawki Jabra Sport Rox wyposażono w wydajną baterię, która pozwala na kilkadziesiąt godzin pracy w trybie czuwania oraz do 5,5 godziny odtwarzania muzyki, czyli ciągłej pracy. W praktyce nie ćwiczyłem po 5,5 h dziennie, ale co 3-4 treningi musiałem ładować Jabre. Jest to moim zdaniem dość dobry wynik.

Jabra Sport Rox pilot

Na uwagę zasługuje specjalny tryb oszczędzania, którym wyróżnia się Jabra Sport Rox. Jak on działa? Podczas treningu czasami robimy sobie przerwy, a w tym czasie niekoniecznie potrzebna jest nam muzyka. Dlatego warto wtedy je wyłączyć i oszczędzić baterii. Na szczęscie nie musimy trzymać przycisku zasilania. Wystarczy zbliżyć do siebie dwie słuchawki od strony stali, wtedy automatycznie się do siebie przyciągają i wyłączają. Gdy je od siebie odciągniemy, wtedy ponownie się włączają. Bardzo przydatny „myk”.

Jabra Sport Rox

Jabra Sport Rox to drogie słuchawki, ale wartę swojej ceny

Testowane słuchawki Jabra Sport Rox nie należą do najtańszych i na pewno na rynku znajdziemy tańsze produkty, które sprawdzą się podczas treningu, biegu. Ale czy będą tak samo funkcjonalne, wygodne? Szczerze w to wątpię, choć nie wykluczam. Ja mogę powiedzieć, że bezprzewodowe słuchawki Jabra Sport Rox w żadnym stopniu mnie nie zawiodły. Były wygodne, nie wypadały z ucha podczas biegu, dźwięk był po prostu rewelacyjny (ja nic więcej nie potrzebuje), ale przede wszystkim nie przerywało połączenia. Ponadto konstrukcja ze stali nierdzewnej, która jest zgodna z wytycznymi amerykańskiej armii gwarantuje dużą wytrzymałość.

Otabletach.pl. Warto kupić

Plusy:

 • jakość wykonania – stal nierdzewna,
 • obudowa zgodna z wytycznymi amerykańskiej armii,
 • Bluetooth 4.0, NFC,
 • szybkie parowanie,
 • dobra jakość muzyki,
 • tryb oszczędzania energii.

Minusy:

 • wysoka cena.

Jabra Sport Rox. Najważniejsze dane, specyfikacja:

 • Bluetooth 4.0, NFC,
 • dźwięk Dolby,
 • tryb oszczędzania energii,
 • wkładki EarGels i zaczepy EarWings,
 • aplikacja Jabra Sound,
 • komunikaty głosowe,
 • redukcja szumów w mikrofonie,
 • czas odtwarzania muzyki do 5,5 godzin.
 • waga 19 g.

Jabra Sport Rox. Galeria zdjęć

Jabra Sport Rox

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz