1

Samsung Galaxy Tab A 8.0 oraz 9.7. Nowe tablety z bezprzewodowym ładowaniem

Samsung Galaxy Tab A
Firma Samsung bez żadnej oficjalnej informacji, bez konferencji i rozgłosu zaprezentowała w Rosji nową serię tabletów internetowych. Jeśli czerpią wzorce z smartfonów Galaxy A, to nowe tablety Samsung Galaxy Tab A 8.0 oraz 9.7 będą miały aluminiową konstrukcję, ale to nie koniec. Na wyposażeniu nie zabraknie wbudowanego modemu LTE oraz cewka indukcyjna do bezprzewodowego ładowania.

Pierwsze co spojrzałem to na informacje o aluminiowej konstrukcji. I niestety nie ma żadnego potwierdzenia, ale wydaje mi się, że to tworzywo wykorzystano do produkcji obudowy. Wnioskuje to po zdjęciach i mam nadzieje, że się nie mylę, a Wy? Z kolei smukłość obudowy wynosi 7.5 mm.

Samsung Galaxy Tab A smukłość

Klienci będą mieli do wyboru dwa tablety z serii Galaxy Tab A. Są to urządzenia z ekranem 8 oraz 9,7 cali. Oba wyświetlacze mają tą samą rozdzielczość – 1024×768 pikseli. Nie powaliła mnie ta wiadomość na kolana… Ponadto nie wiadomo w jakiej technologii został wykonany ekran – IPS, czy AMOLED? Jeśli chodzi o system operacyjny, to będzie to Google Android. Ja przewiduje wersję 5.0 Lollipop.

Samsung Galaxy Tab A tył obudowy

Tablety Samsung Galaxy Tab A 8.0 oraz 9.7 będą pracować pod kontrola 4-rdzeniowego, 64-bitowego procesora (nie wiadomo jaki model). Wbudowana pamięć wynosi 16 GB, nie jest to dużo, ale jest także slot microSD. Użytkownik do dyspozycji będzie miał także aparat fotograficzny o matrycy 5 Mpix z nagrywaniem filmów w rozdzielczości 1080p z 30 fps. Nie zabraknie kamery frontowej do wideo rozmów oraz selfie.

Ważnym elementem w tych tabletach jest wbudowana cewka indukcyjna, która pozwala na bezprzewodowe ładowanie za pomocą specjalnej podstawki. Jest to na pewno dla Użytkownika spora wygoda, trudno się nie zgodzić… Miłym akcentem jest także modem LTE (cat.4) z maksymalną prędkością pobierania danych 150 Mbps.

W Rosji będzie można kupić dwie wersję kolorystyczne Galaxy Tab A – złoty oraz niebieski. Cena ma oscylować w granicach 300 euro.

Samsung Galaxy Tab A 8.0 oraz 9.7

Premiera Galaxy Tab A 8.0 oraz 9.7 po cichu, bez rozgłosu, ale czy mogą się podobać?

Szczerze to jestem zdziwiony, że nowa seria tabletów została tak p[o cichu zaprezentowana. Żadnego przecieku, zaproszenia na konferencję nic, przynajmniej w światowych mediach ja nic nie zauważyłem. Ja nie mogę się doczekać oficjalnych i pełnych informacji, a także zdjęć w lepszej jakości. Jeśli tablety Samsung Galaxy Tab A 8.0 oraz 9.7 będą mieć aluminiową konstrukcję, to ja już się nie mogę doczekać testów. A Wy co sądzicie? Czy jesteście zadowoleni z takiej specyfikacji tabletów Galaxy Tab A? Co sądzicie?

źródło: sammobile.com

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz