2

Microsoft zalegalizuje wszystkie pirackie wersje Windowsa! Za darmo Windows 10!

windows 10 logoGdy pierwszy raz przeczytałem informacje o zalegalizowaniu wszystkich pirackich wersji Windowsa za pośrednictwem aktualizacji do Windowsa 10, to nie mogłem w to uwierzyć. Musiałem sobie tekst kilka razy przeczytać, aby w to uwierzyć. Ta informacja dotyczy rynku chińskiego, ale wydaje mi się, że z tej opcji będą mogli skorzystać nawet użytkownicy z Polski.

Pracownik firmy Microsoft Terry Myerson, w telefonicznym wywiadzie z agencją Reuters potwierdził, że wszystkie pirackie wersję Windowsa otrzymają darmową aktualizację do Windows 10! Będzie to w pełni legalny system operacyjny Windows 10, bez żadnych ograniczeń, przynajmniej na razie nie ma takich wiadomości. Oficjalnie dotyczy to rynku chińskiego, ale w sumie skąd pobierane są nielegalne wersję Windowsa? Wydaje mi się, że z torrentów, a ich największe źródło to Chiny.

Microsoft robisz to dobrze! Tak dalej

Według mnie to bardzo dobra decyzja Microsoftu i to z kilku względów. Oczywiście w bezpośredni sposób nie zarobią ani złotówki, bo każdy pirat za darmo otrzyma Windows 10. Posiadacze legalnych wersji Windowsa też nie powinni narzekać, ponieważ sami otrzymają za darmo Windows 10.

A co Microsoft zyska w zamian za legalizację pirackich wersji Windowsa?
Otóż użytkownicy zaczną korzystać z systemu Windows 10, zobaczą jego największe zalety i będą sięgać po smartfony, tablety, a nawet Xboxa. Pwoód? Aplikacje oraz gry będzie można uruchomić na dowolnym sprzęcie z Windows 10 – bez żadnych ograniczeń.

Marketingowo Microsoft wygrał po prostu mistrzostwo świata. Teraz media na całym świecie będą pisać o tym jaki Microsoft jest wspaniałomyślny, brata się z piratami.

Microsoft na pewno na tym ruchu zarobi, a co na to zwykły użytkownik? Wydaje mi się, że powinien być zadowolony, prawda? 🙂

AKTUALIZACJA, 19.03.2015

Okazało się, że Microsoft udostępni aktualizację do Windows 10 dla wszystkich pirackich wersji Windowsa, ale ich nie zalegalizuje. Nadal będą to pirackie wersję Windowsa, a Microsoft udostępni jednie możliwość wykupienia klucza.

Jednak nie mogło być tak pięknie… Sam byłem bardzo zdziwiony i myślałem, że to jakieś nieporozumienie. Dzisiaj okazało się, że miałem racje…

źródło: Reuters

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz