0

TabCo ostatecznie pozbywa się tabletu JooJoo? Początek dystrybucji Grid 10

JooJoo 2, aka Grid 10

Część z was na pewno pamięta skandal, który wybuchł wokół tabletu JooJoo, nazywanego w pewnym monecie także CrunchPad – jego twórcą był bowiem zespół TechCruch oraz Michael Arrington. Cóż, obecnie urządzenie doczekało się swojego następcy, którym jest Grid 10.

Po miesiącach szeroko zakrojonej kampanii reklamowej, pełnej przygotowywanych z rozmachem teaserów mówiących o dacie 15 sierpnia 2011 przyszedł czas na rozwiązanie marketingowej zagadki. Niestety, osoby, które liczyły, że jest to promocja nowego produktu Nokii, HP lub Microsoftu mogą czuć się trochę zawiedzione – powinny dać jednak szansę ludziom z TabCo i Fusion Garage, Grid 10 wygląda bowiem naprawdę obiecująco. Zespół cały czas pracuje także nad smartfonem, o nazwie Grid 4.

To co odróżnia drugą wersję JooJoo od innych urządzeń tego typu to przede wszystkim rozdzielczość – Grid 10 to całe 1366×768 pikseli zabawy. Cena tabletu zaliczona może być do zachęcających – 499$ plus dodatkowe 100$ jeśli zależy ci na 3G w Twoim Gridzie. Tablet dostępny jest na Amazonie już od wczoraj i z godziny, na godzinę cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W jego wnętrzu znaleźć możesz między innymi dwurdzeniowy procesor Tegra 2, i opcjonalnie 16-to lub 32-ugigową pamięć. Tablet obsługiwany jest przez GridOS, dosyć unikatowy system, który bardzo wiele uwagi przywiązuje do estetyki i płynności efektów interfejsu graficznego.

Co do smartfona, o którym wspomniano wcześniej, to najprawdopodobniej będzie posiadał on czterocalowy wyświetlacz, przyzwoitą rozdzielczość 480×800 pikseli i 16GB pamięci wewnętrznej – cena oscylować powinna w okolicach 400$.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel