0

Nowe generacje smartfonów z najwyższej półki

Nokia Lumia
Kolejne wydania znanych modeli są odgrzewanymi kotletami jedynie z nazwy. Żeby utrzymać wysoką pozycję na rynku i nie dać się konkurencji trzeba podnosić jakość i możliwości smartfonów. Wyjątkiem jest firma Apple, która nie zaskakuje nas zbyt wieloma nowościami i jest o krok w tyle względem konkurencji. Mimo to ludzie kupują ich urządzenia i chwalą sobie system IOS. Największa konkurencja amerykańskiej marki są urządzenia z Azji dominujące w Europie oraz na rodzimym kontynencie. Już niedługo czeka nas premiera nowych urządzeń japońskich oraz koreańskich marek urządzeń mobilnych.

Galaxy S6 hitem przedsprzedaży

Nowy smartfon firmy Samsung nie ma przed nami żadnych tajemnic. W momencie gdy pełna specyfikacja nie była jeszcze znana marka rozpoczęła przyjmowanie zamówień przedpremierowych. Podobno przekroczyły 150 tysięcy modeli w ciągu pierwszych dni. Teraz mówi się o 20 milionach egzemplarzy łącznie z nowym Galaxy S6 Edge. Te potężne liczby pokazują jak dobrze przyjęty został ten kosztowny smartfon. W końcu reprezentuje wszystko co najlepsze we współczesnej technologii mobilnej.

Przeszukując nowości z branży mobilnej traficie na niejeden test Samsunga Galaxy S6 opisujący jego specyfikację techniczną. To prawda, że jest imponująca. Ekran o rozdzielczości 4K zapiera dech w piersi. Chociaż tak naprawdę FULLHD w wyświetlaczu 5-6 calowym jest w zupełności wystarczające. Ale płacąc kilka tysięcy za smartfona oczekujemy wszystkiego co najlepsze. Cztery gigabajty pamięci RAM to ilość, którą spotyka się w laptopach ze średniej półki. Wygląda na to, że będziemy mieli do czynienia z najpotężniejszym smartfonem tego roku. Ciekawostką jest bardzo szybki czas ładowania baterii oraz możliwość wymiany baterii poprzez profesjonalny serwis. Początkowo wymiana baterii miała być niemożliwa, jednak producent dał użytkownikom szanse na taki zabieg. Po raz kolejny mamy do czynienia z technologiczną perełką, która zastąpi także kamerę i aparat cyfrowy swoimi możliwościami multimedialnymi.

 Czekamy na Sony Xperia Z4

Jednogłośnie uważa się, że jedynym konkurentem dla koreańskiego cacka jest japońska firma Sony i jej sztandarowy model Xperia Z. Na chwilę obecną mamy dostępny w sprzedaży model Z3 uważany za jeden z trzech najlepszych smartfonów bez względu na klasyfikację cena-jakość. Pod względem wyglądu nie wyróżnia się jakoś specjalnie, ale to moc podzespołów gwarantuje mu czołową lokatę w zestawieniach. Jedyną wadą modelu może być jego duży rozmiar, który mimo wszystko staje się standardem. Pomimo niemal pół roku od premiery dalej zachwyca kamerą nagrywającą filmy w 4K oraz układem graficznym Adreno 330. Czym zaskoczy nas test Sony Xperia Z4, czyli modelu zapowiedzianego na ten rok? Plotki mówią o ekranie QHD czyli o połowę mniejszej rozdzielczości od konkurencji z tej samej półki cenowej. Ale wierzcie mi lub nie różnicę w obu ekranach zobaczy chyba tylko osoba o mikroskopowym wzroku. Procesor o wysoko taktowanych czterech rdzeniach oraz 4GB pamięci RAM było do przewidzenia.

 

 Lumia odpowiedzią na konkurencje ze wschodu

Już nie Nokia a Microsoft Lumia będzie rywalizować o miano najlepszego smartfona. Pytanie tylko w jakiej półce cenowej ją znajdziemy? Niedawno wydana Lumia 535 to nisko-średnia półka cenowa nie przekraczająca 500 złotych. Najdroższa obecnie jest Microsoft Lumia 830 oparta o Windows Phone jak przystało na firmę znaną przede wszystkim z systemów komputerowych. Nie jest to segment wymienionych wyżej konkurencyjny dla azjatyckich producentów. Nawet zapowiadane modele o numerkach 640 okazują się przystępne cenowo mimo iż nie mają się czym powstydzić. Nie ma sensu brać się za porównywanie telefonów z tak odległych grup cenowych. Możliwe, że strategia amerykańskiego giganta szybko się opłaci. Obecne generacje telefonów ze średniej półki przewyższają oczekiwania Kowalskiego i spełniają wymagania biznesmena prowadzącego małą lub średnią firmę. A takich klientów jest przecież najwięcej.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz