0

Recenzja ART AP-B21-S. Bezprzewodowe słuchawki sportowe za 99 zł. Warto?

ART AP-B21-S-1W ostatnim czasie sport wśród Polaków stał się bardzo modny, dlatego nie dziwię się, że na rynku pojawiło się o wiele więcej sprzętu elektronicznego. Jednym z takich urządzeń są sportowe, bezprzewodowe słuchawki ART AP-B21-S. Wyceniono je na 100 zł, ale czy są warte tej ceny? Sprawdziłem to!

Plastikowa, lekka konstrukcja

Bezprzewodowe słuchawki ART AP-B21-S wyróżniają się konstrukcją wykonaną w całości z tworzywa sztucznego, tj. plastiku. Ale w tym przypadku nie uznałbym tego za wadę. ART AP-B21-S wydają się być dobrze spasowane, nic nie trzeszczy podczas nacisku, wszystko wydaje się być na swoim miejscu. Konstrukcja jest elastyczna, bez problemu możemy je zginać (w rozsądny sposób) i dopasowywać do miejsca, w którym będziemy go transportować. Nie zajmuje dużo miejsca, co jest dużą zaletą.

ART AP-B21-S

Największym elementem w ART AP-B21-S jest cały panel nawigacyjny, bo tak można nazwać element, gdzie umieszczono wszystkie przyciski, porty. Ponadto to właśnie on leży wokół szyi i może najbardziej przeszkadzać. Jednak jest on na tyle lekki i dopasowuje się do kształtu naszego ciała, że można o nim zapomnieć. Ponadto przy bieganiu nie skacze i nie powoduję dyskomfortu.

Muzykę słuchamy za pomocą słuchawek dousznych, które pewnie leżą w uchu i nie zdarzyło mi się, aby wypadły podczas biegu. Choć kilka takich przypadków miałem, ale to głównie przy gwałtownych ruchach.

ART AP-B21-S

Obsługa za pomocą przycisków

Wokół konstrukcji bezprzewodowych słuchawek ART AP-B21-S umieszczono kilka przycisków, które pozwalają na zmianę muzyki, głośności oraz sparowanie z innymi urządzeniami. Po lewej stronie znajduję się regulacja dźwięku oraz przycisk do odbierania i kończenia rozmów telefonicznych. Po boku jest także przełącznik zasilania, a po dłuższym przytrzymaniu pozwala na połączenie się za pomocą Bluetooth. O aktualnym trybie pracy informuje dioda. Port microUSB umieszczony jest także po tej stronie, ale znajduję się pod zaślepką. Natomiast po prawej stronie Użytkownik znajdzie przycisk play/stop oraz klawisze do przełączenia muzyki.

ART AP-B21-S

Parowanie za pomocą Bluetooth 4.0

Testowane słuchawki ART AP-B21-S można połączyć z innym urządzeniem elektronicznym, tj. tabletem, smartfonem oraz komputerem. Aby ART AP-B21-S był widoczny dla innych produktów trzeba przytrzymać przycisk włączenia sprzętu do czasu kiedy dioda zacznie mrugać na niebiesko. Samo parowanie jest proste i wystarczy raz to uczynić, a przy każdym następnym uruchomieniu, ART z smartfonem lub tabletem połączy się automatycznie. I działa to naprawdę bardzo sprawnie, nigdy mnie to nie zawiodło. W sumie oprócz jednego przypadku, gdy nagle muzyka przestała lecieć i musiałem ponownie uruchomić produkt ART. Co ważne, słuchawki ART AP-B21-S można jednocześnie sparować z dwoma urządzeniami, m.in. z smartfonem i tabletem.

ART AP-B21-S

Mikrofon pozwala na przeprowadzanie rozmów

Ważnym atutem słuchawek ART AP-B21-S jest możliwość przeprowadzania rozmów telefonicznych za ich pośrednictwem. Jakość połączeń jest optymalna. W normalnych warunkach osoba po drugiej stronie nigdy nie narzekała na to, że mnie nie słyszy. Chociaż słuchawki mają technologię redukcji szumów, to nie zawsze stawała ona na wysokości zadania. Ale w ogólnym rozrachunku, często dzwoniłem i odbierałem połączenia z poziomu ART AP-B21-S i nie mam do tej funkcji większych zastrzeżeń.

ART AP-B21-S

Jakość i stabilność dźwięku

Bezprzewodowe słuchawki sportowe mają sprawdzoną konstrukcję do biegania, ale oczywiście ważna podczas biegu jest motywacja, a nią najlepiej zapewnia mi muzyka. Dlatego jakość dźwięku musi być przyzwoita i taka faktycznie jest. Oczywiście nie ma mowy, abym „zapiał z zachwytu”, ale na pewno nie będę narzekał. Moim zdaniem jest OK – słychać bas, słowa są wyraźne, nic nie charczy, nawet przy najmocniejszej skali. Muszę również dodać, że gdy podłączymy sprzęt do laptopa, wtedy jakość dźwięku jest zdecydowanie lepsza niż w przypadku tabletów, czy smartfonów.

Co ważne, słuchawki douszne są tak skonstruowane, że nawet przy maksymalnej głośności nie ma obaw, że odtwarzaną muzykę będą słyszeć wszyscy obok. Spokojnie możemy pod głosić ulubiony plik audio. To jest według mnie bardzo duża zaleta!

ART AP-B21-S

Jeśli chodzi o stabilność, to tutaj niestety nie jest tak kolorowo, jakby tego producent oczekiwał. Podczas biegu, a nawet chodu, zdarzało się, że dźwięk nagle zanikał. Nie na długo, ale na drobną chwilę, ale czasami działo się to bardzo często. Tą kwestię musi firma ART poprawić w następnych generacjach słuchawek sportowych.

ART AP-B21-S

Wydajny akumulator?

Ja dokładnie nie powiem Wam ile godzin wytrzymały słuchawki ART AP-B21-S w trybie pracy, bo nie liczyłem tego stoperem, ale mogę Wam powiedzieć, że było to kilka/kilkanaście dni. Codziennie przez kilkanaście minut słuchałem muzyki za pośrednictwem tego sprzętu i w ciągu 2-3 tygodni tylko raz ładowałem produkt marki ART. Moim zdaniem to przyzwoity wynik.

ART AP-B21-S

Podsumowanie, czyli warto zapłacić 100 zł za ART AP-B21-S?

Na rynku gadżetów sportowych jest spora konkurencja, więc dużym czynnikiem decydującym o wyborze jest cena. Bo to na nią w pierwszej kolejności zwracają uwagę Klienci. I w tym przypadku jest przyzwoicie, choć nie rewelacyjnie. Jednak moim skromnym zdaniem każda osoba, która zdecyduje się wydać 99 zł na słuchawki ART AP-B21-S powinna być zadowolona. W takiej kwocie nikt nie oczekuje cudów, a po prostu funkcjonalny sprzęt. I takim bez wątpienia jest ART AP-B21-S.

ART AP-B21-S. Najważniejsze funkcje, dane techniczne:

  • Rodzaj produktu: Słuchawki douszne Bluetooth
  • Rodzaj złącza: BLUETOOTH
  • Pasmo przenoszenia: 20Hz-20KHz
  • Impedancja: 32 ohm
  • Czułość: 115 dB
  • Inne cechy: Nowocześnie wyglądający pałąk z magnetycznym mocowaniem słuchawek
  • Inne cechy: Możliwość parowania z 2 urządzeniami jednocześnie
  • Inne cechy: Bluetooth 4.0
  • Mikrofon: Tak
  • Gwarancja: 24 miesiące

ART A-PB21-S. Galeria zdjęć

ART AP-B21-S

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz