0

Acer Iconia Tab 10. Tablet dla szkół. Co oferuje?

Acer Iconia Tab 10Acer w Nowym Jorku zaprezentował nowy tablet Acer Iconia Tab 10, który przeznaczony jest dla szkół. Urządzenie ma się charakteryzować dobrym stosunkiem ceny do funkcjonalności, m.in. wyświetlacz zostanie pokryty odpornym szkłem Gorilla Glass 4.

W konstrukcji Acer Iconia Tab 10 umieszczono 10-calowy wyświetlacz o rozdzielczości full HD. Ekran jest pokryty szkłem Corning® Gorilla® Glass 4 z powłoką zapobiegającą pozostawianiu odcisków palców. W celu czytania uczniowie mogą włączyć w Iconia Tab 10 tryb czytania, aby ograniczyć szkodliwą emisję światła niebieskiego nawet o 60%. Wzmocniona rama przednia jest odporna na uginanie, a tylna obudowa jest wykonana z użyciem włókna mineralnego nadającego jej wytrzymałość. Kolejną zaletą jest antypoślizgowe, teksturowane wykończenie, które jest wygodne w użytkowaniu i ułatwia uczniom pewne trzymanie tabletu.

Iconia Tab 10 waży zaledwie 540 g i mierzy 260 x 176 x 9,7 mm.

Acer Iconia Tab 10

Nowy tablet wykorzystuje technologię Acer Precision Plus, która umożliwia bardziej zróżnicowane i precyzyjne tworzenie materiałów. Tablety z czujnikami dotyku Acer Precision Plus są 2,5 raza bardziej czułe niż tablety z tradycyjnym ekranem dotykowym i umożliwiają uczniom pisanie, rysowanie i tworzenie za pomocą cieńszego rysika mierzącego jedynie 2 mm.

Iconia Tab 10 dla szkół jest wyposażony także w pakiet Acer Iconia obejmujący narzędzia twórcze i dotykowe ułatwiające uczniom pracę i zapewniające szybki dostęp do często używanych aplikacji za pomocą intuicyjnych gestów dotykowych.
W skład pakietu wchodzi EZ Note do notatek, EZ Snap do zrzutów ekranu, EZ WakeUp do uruchamiania tabletu za pomocą gestu oraz widżet EZ Gadget do szybkiego dostępu do najważniejszych narzędzi

Acer Iconia Tab 10

Acer Iconia Tab 10 umożliwia do 5 godzin pracy. Iconia Tab 10 wykorzystuje czterordzeniowy procesor Intel Atom, który umożliwia obsługę kilku kart i aplikacji jednocześnie. Nowy tablet posiada 2 GB DDR3 RAM-u, a także 16 GB, 32 GB lub 64 GB pamięci2. Współdzielenie filmów i podłączanie urządzeń peryferyjnych to tabletu jest możliwe dzięki USB 2.0, NFC i Bluetooth 4.0. Czytnik kart SD obsługuje karty pamięci do 64 GB i umożliwia dostęp do plików oraz ich przesyłanie.

Acer Iconia Tab 10

Acer Iconia Tab 10. Dostępność i ceny

Acer Iconia Tab 10 będzie dostępny w maju w cenie od 899 PLN. Szkoły mogą dokupić kilka dodatkowych akcesoriów, aby jeszcze bardziej usprawnić naukę przy użyciu Acer Iconia Tab 10. Obejmują one rysik, folię ochronną, futerał, osłonę i bezprzewodową stację dokującą klawiatury.

Inne nowości z tych samych targów to Acer Switch 10.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz