0

Samsung wygrywa batalię prawną z Apple – zakaz sprzedaży Galaxy Tab 10.1 cofnięty!

iPad vs Galaxy

Punkcik jak najbardziej na konto Samsunga, azjatyckiemu gigantowi udało się bowiem dowieść swoich racji i doprowadzić do zniesienia zakazu dystrybucji Galaxy Tab 10.1. Wcześniej, niemiecki sąd uniemożliwił sprzedaż urządzenia w całej Europie, za wyjątkiem Holandii. Jak się jednak okazuje, wycofał się z tej decyzji.

Apple wcześniej udało się osiągnąć tymczasowe wstrzymanie sprzedaży, oraz podjęcie decyzji w sprawie rynku holenderskiego do połowy września. Miejsce będzie miało jeszcze przesłuchanie w niemieckim sądzie, które zaplanowane zostało na dwudziestego piątego sierpnia i następne tygodnie. Niepokojące jest jednak to, że przedstawiciele Apple manipulują dostępnymi dowodami. Wydaje się, że wykorzystują wykonane omyłkowo lub z premedytacją edytowane zdjęcia, na których Samsung Galaxy Tab 10.1 wydaje się naprawdę bardzo podobny do iPada.

Wielu osobom wydawało się bardzo dziwne, że sąd zlokalizowanych w Niemczech, mógł zakazać sprzedaży tabletu na terenie całej Europy. Podejmowanie decyzji za przedstawicieli innych terytoriów jest jak najbardziej niedopuszczalne. Samsung uchwycił się właśnie tych kilku aspektów i uznał autorytet sądu na terenie niemieckiej republiki, jednak nie na terenie całej Unii Europejskiej. Z tego też powodu w Niemczech nowy produkt Samsunga dalej nie pojawi się na sklepowych półkach (przynajmniej na razie), ale w innych krajach zawita na pewno.

Apple z pewnością może mieć niemałe powody do obaw – przegrana sprawa z Samsungiem, ataki ze strony HTC oraz wykupienie przez Google Motoroli nie wróży najlepiej przedstawicielom spółki spod znaku nadgryzionego jabłka.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel