1

Sprinkle z Nvidia Tegra Zone. Pierwsza recenzja w Polsce! [wideo]

SprinkleSprinkle to bardzo ciekawa gra wyczekiwana przez użytkowników tabletów, a wspierająca rewelacyjny układ Nvidia Tegra 2. Mamy jednak bardzo dobrą wiadomość. Jako jedyni w Polsce otrzymaliśmy wersję beta tytułu Sprinkle i sprawdziliśmy funkcjonalność tej gry. I muszę przyznać, że Sprinkle jest naprawdę bardzo fajnie stworzonym produktem i ma szansę na zdobycie podobnej popularności co Angry Birds. Aplikacje będzie można znaleźć w agregatorze Nvidia Tegra Zone.

Sprinkle to jeden z tytułów, który pracuje pod kontrolą układu Nvidia Tegra Zone. Co zapewnia ta technologia? Otóż to, że grafika oraz grywalność danego tytułu na pewno będą stały na wysokim poziomie. I w Sprinkle jest tak samo. Nie mam pod tym względem żadnych zastrzeżeń.

Sprinkle

Po uruchomieniu tytułu można zobaczyć krótki filmik, który prezentuje zasady w Sprinkle. Fabuła jest ciekawa i intrygująca, a wideo doskonale wyjaśnia dlaczego gasimy takim urządzeniem pożary i skąd one się biorą.

W tym tytule musimy za pomocą gasić pożary, za pomocą dźwigu węża strażackiego oraz armatki, a dokładniej płonącą trawę, czy domki naszych bohaterów. Jeśli tego nie zrobimy, to stracą domy, które spalą się doszczętnie, a my będziemy musieli rozpoczynać planszę od nowa.

Sprinkle

Umieszczoną na końcu węża armatkę możemy obracać, a także obniżać wysokość dźwigu, tak aby najlepiej wymierzyć w ogień. Ale zasada gry, Sprinkle, nie polega tylko na prostym ucelowaniu w pożar. Czasami będziemy musieli wykazać się sprytem oraz pomysłowością. Dużą rolę w takiej sytuacji odgrywa logiczne myślenie, bo czasami będzie trzeba tak obrócić armatkę i wymierzyć w jakąś część przeszkody, aby woda odbiła się pod specjalnym kątem, bo inaczej nie trafi w pożar.

Sprinkle

W Sprinkle będziemy musieli także przesuwać kamienie, a także obracać drewniane wiatraki wodą i w ten sposób docierać do płonących domków.

Grafika gry Sprinkle stoi na bardzo wysokim poziomie. Wszystkie szczegóły prezentują się znakomicie. Nie ma mowy, aby jakaś część była niedopracowana i raziła w oczy. Z grywanlnością również nie ma problemu. Podczas kilkunastu godzin grania nie spotkałem się z sytuacją, aby ten tytuł mi się zawiesił, bądź wyłączył.

Nawigacja również jest bardzo prosta. Musimy tylko wybrać interesującą nas plansze i gasić pożar. W wersji beta do wyboru miałem 10 rozgrywek na jednej transzy oraz 7 na drugiej transzy. Pozostałe trzy plansze, w drugiej transzy, były zablokowane, ale to było spowodowane wersją beta tej gry.

Sprinkle

Każda kolejna plansza jest trudniejsza od poprzedniej, przez co zabawa jest jeszcze lepsza, bo gwarantuje, że nikt jej nie przejdzie w pół godziny – jeśli gra w nią pierwszy raz. Dla zawodowców to już inna sprawa.

Na koniec napisze jeszcze kilka słów na temat efektów dźwiękowych. Na poniższym wideo można je doskonale usłyszeć, ale od siebie dodam, że mi się one bardzo spodobały. Są idealnie wpasowane w sytuację, a wołanie o pomoc oraz radość bohaterów – bomba.

Jak wspomniałem na początku, gra Sprinkle oparta jest na procesorze Nvidia Tegra 2. Tytuł będzie można pobrać z Android Marketu lub za pośrednictwem aplikacji Nvidia Tegra Zone. Jest to oprogramowanie, które w jednym miejscu zbiera wszystkie gry wspierające Nvidia Tegra 2.

Podsumowując, Sprinkle jest bardzo fajnym tytułem wspierającym Nvidia Tegra Zone. Jest to naprawdę gra przeznaczona dla wszystkich posiadaczy tabletów z Google Android. W sprzedaży ma się pojawić w ciągu kilku dni i powiem Wam jedno – warto czekać. Grafika oraz zabawa towarzysząca rozgrywce jest świetna. Na pewno nie zawaham się kupić pełnej wersji gry Sprinkle. Jak dla mnie – hit na miarę Angry Birds.Jak Wam się podoba ta gra po obejrzeniu wideo? Ma szansę na stanie się hitem? Podyskutujcie z nami.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz