0

Lark Ultimate 10i WIN. 10-calowy tablet z Windows 8.1 za 699 zł

Lark Ultimate 10i WINFirma Lark wprowadza do sprzedaży 10-calowy tablet internetowy z Windowsem na pokładzie. Najnowszy produkt Lark Ultimate 10i WIN to kontynuacja urządzeń Ultimate 7i oraz Ultimate 8i. Według mnie bardzo dobra decyzja, bo poprzednie Larki były dobrym połączeniem ceny oraz funkcjonalności.

Najważniejszym atutem tabletu Lark Ultimate 10i WIN jest 10-calowy wyświetlacz wykonany w technologii IPS o rozdzielczości 1280×800 pikseli. Do ekranu można podpiąć klawiaturę (wyposażona w touchpad), która pełni również rolę etui ochronnego. Oczywiście jest ona oferowana w zestawie. Tablet ma zainstalowany system operacyjny Windows 8.1 z roczną subskrypcją Office 365 Personal.

Lark Ultimate 10i WIN

Ultimate 10i WIN pracują pod kontrolą 4-rdzeniowego procesora Intel Atom o częstotliwości taktowania 1,33 GHz oraz 2 GB RAM. Urządzenie wyróżnia się dużą pojemnością, bo 32 GB. Oczywiście nie brakuje slotu kart pamięci. Dodatkowo jest jeszcze 10000 GB w usłudze OneDrive. Pamięć można zapełnić aparatem o matrycy 2 MPix, który pozwala na nagrywanie filmów.

Lark Ultimate 10i WIN

Pełnowymiarowy port USB pozwala na podłączenie niezliczonej liczby rozmaitych akcesoriów, takich jak np. zewnętrzne twarde dyski, modemy 3G/LTE, tunery telewizyjne itp. Moduł Bluetooth daje możliwość bezpłatnego transferu plików audio i wideo między urządzeniami, podłączenia słuchawek, myszek, klawiatur, zaś o szybką transmisję danych dba Wi-Fi 802.11b/g/n. Akumulator litowo-polimerowy o pojemności 6000mAh w połączeniu z oszczędnym procesorem Intel zapewnia do 9 godzin pracy bez konieczności ładowania.

Lark Ultimate 10i WIN. Ceny i dostępność

Nowy tablet Lark Ultimate 10i WIN został wyceniony na 699 zł. Można go kupić w Internecie oraz m.in. w Tesco.

Co sądzicie o tej kwocie? Moim zdaniem jest nieco za wysoka, ale w sumie sam Windows jest drogi, a do tego 10 cali, wydajne podzespoły… Warto także spojrzeć na inne najnowsze tablety, które w ostatnim czasie zadebiutowały na rynku w Polsce. Jest ich naprawdę z tygodnia na tydzień coraz więcej. Przygotowania do szkoły?

Lark Ultimate 10i WIN

Polecam przeczytać recenzję Larka Ultimate 7i oraz Ultimate 8i.

źródło: informacja prasowa Lark

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz