0

AVM prezentuje nowości na targach IFA. Co przyda się w domu?

AVM na IFA 2015
AVM prezentuje w czasie tegorocznej edycji IFA osiem nowych produktów z rodziny FRITZ!. Nowa wersja aplikacji MyFRITZ!App i całkiem nowy system operacyjny FRITZ!OS będą również grały ważną rolę. Nowości jest dużo i warto się nim przyjrzeć…

AVM rozszerza swoją paletę produktów gigabitowych o dwa szybkie i kompaktowe adaptery FRITZ!Powerline: szybki FRITZ!WLAN Repeater oraz FRITZ!WLAN Stick AC. Nowy FRITZ!Powerline 1220E ze zintegrowanym gniazdkiem elektrycznym, pozwala łatwo zestawić gigabitowe połączenie za pomocą domowej sieci elektrycznej. Dzięki dwóm gigabitowym portom LAN, drukarki i konsole do gier mogą również zostać podłączone do domowej infrastruktury. Kompaktowy mocarz z gigabitowej rodziny, FRITZ!Powerline 1240E, potrafi również przesyłać dane poprzez domową sieć elektryczną i transmitować je przez WiFi i gigabitową sieć LAN. Te niewielkich rozmiarów modele FRITZ!Powerline, są idealne w zastosowaniach takich, jak streaming w jakości HD lub udostępnianie plików przez NAS, wymagających wysokich przepustowości. Do realizacji gigabitowych, bezprzewodowych sieci LAN, AVM proponuje nowy, innowacyjny produkt: FRITZ!WLAN Repeater 1160, który obsługuje podwójną technologię Wireless AC + N, transmitując równocześnie w paśmie 2,4 oraz 5 GHz. W ten sposób repeater może korzystać z najszybszego i najstabilniejszego połączenia, oferując jeszcze wyższe prędkości przesyłu w zestawieniu z routerem obsługującym dwa pasma bezprzewodowe. FRITZ!WLAN Repeater 1160 jest doskonałym rozwiązaniem do rozbudowy istniejących sieci bezprzewodowych. Czy to w stanie uśpienia, czy w czasie pracy, dwuzakresowy repeater jest niezwykle oszczędny, jeśli chodzi o zużycie energii. Urządzenia FRITZ!Powerline i FRITZ!WLAN Repeater są kompatybilne ze wszystkimi popularnymi routerami bezprzewodowymi. Dzięki funkcji aktualizacji oprogramowania, urządzenia będą regularnie rozwijane i ulepszane, nawet już po zakupie. Komputery i notebooki, nieobsługujące technologii Wireless AC, teraz mogą również korzystać z przepustowości rzędu 866 Mbit/s dzięki nowym kartom sieciowym FRITZ!WLAN Stick AC 860. Dzięki technologii Stick & Surf, skonfigurowanie połączenia trwa jedynie chwilkę.

FRITZ!Fon C5: wszechstronny telefon DECT

Nowy telefon FRITZ!Fon C5 w czarnej obudowie, świętuje w czasie targów IFA swoją premierę. Bezprzewodowa słuchawka DECT oferuje wszystkie funkcje, znane z telefonów FRITZ!Fon, np. rozmowy w jakości HD, automatyczną sekretarkę, kilka książek telefonicznych oraz funkcje komfortowe, jak radio internetowe, odbieranie poczty email, elektroniczną nianię i budzik. Wszechstronny telefon potrafi sterować odtwarzaniem muzyki i aplikacjami inteligentnego domu. W połączeniu z routerem FRITZ!Box, kolorowy ekran wysokiej rozdzielczości w FRITZ!Fon C5 może wyświetlać obrazy z wideofonu lub kamery IP. Użytkownicy telefonu FRITZ!Fon mogą korzystać z wysokiego bezpieczeństwa, dzięki szyfrowaniu rozmów i regularnie wzbogacać telefon w nowe funkcje, dzięki aktualizacjom oprogramowania. Funkcja DECT Eco pozwala zredukować moc sygnału radiowego w stanie czuwania.

AVM FRITZ!DECT 210

AVM FRITZ!DECT 210

FRITZ!DECT 210: inteligentne gniazdko w domu i ogrodzie

Na przykładzie FRITZ!DECT 210 AVM prezentuje zewnętrzną wersję popularnego inteligentnego gniazdka FRITZ!DECT 200. Teraz można sterować zasilaniem podłączonych do urządzenia sprzętów oraz mierzyć, rejestrować i porównywać zużycie energii, nawet w ogrodzie. FRITZ!DECT 210 ma solidne wykonanie, umożliwiające zastosowanie go na zewnątrz budynku, dzięki ochronie przed zachlapaniem (IP44). Integracja z domową siecią za pomocą technologii DECT ULE oferuje bezpieczne szyfrowanie transmisji. Nawet po zakupie, użytkownicy otrzymują regularnie aktualizacje oprogramowania i mogą korzystać z nowych funkcji.

AVM FRITZ!Box 7430

AVM FRITZ!Box 7430

FRITZ!Box 7430 oraz od turbo doładowanego LTE – FRITZ!Box 6820 LTE

Nowy FRITZ!Box 7430 oferuje szybki dostęp do Internetu za pomocą nowoczesnych łączy opartych na protokole IP. Ten specjalista od sieci IP, sprawdza się doskonale w udostępnianiu Internetu, telefonii i telewizji IP oraz obsługuje vectoring na łączach VDSL, o prędkościach do 100 Mbit/s. Zestaw najnowocześniejszych funkcji uzupełnia szybka sieć bezprzewodowa Wireless N, wbudowana baza DECT z centralką telefoniczną, obsługa aplikacji inteligentnego domu oraz system operacyjny FRITZ!OS. Nowy FRITZ!Box 6820 LTE umożliwia uwolnienie się od stacjonarnych linii DSL, czy kablowych. Niezależnie od tego, czy jesteśmy w domu, czy poza nim, FRITZ!Box 6820 LTE pozwala uzyskać dostęp do Internetu z prędkościami aż do 150 Mbit/s. Router transmituje na sześciu częstotliwościach 4G i trzech 3G, oferując dodatkowo atrakcyjne funkcjonalności w postaci szybkiej technologii Wireless N, gigabitowego LAN-u i systemu FRITZ!OS.

AVM FRITZ!Box 6820 LTE

AVM FRITZ!Box 6820 LTE

Przeprojektowana aplikacja MyFRITZ!App oferuje wiele nowych funkcji

W czasie targów IFA, AVM prezentuje aplikację MyFRITZ!App w nowej odsłonie i z wieloma innowacyjnymi funkcjami. Teraz można ją łatwo skonfigurować, wykorzystując hasło routera FRITZ!Box. Nowy ekran rejestru zdarzeń pozwala użytkownikom jednym rzutem oka uzyskać informacje o nieodebranych połączeniach i wiadomościach głosowych oraz możliwości oddzwonienia, czy przysłuchiwania się nagraniu. Aplikacja informuje również o dostępnych aktualizacjach systemu FRITZ!OS. Automatyczna sekretarka oraz ustawione przekierowania mogą być łatwo włączane i wyłączane, w zależności od tego, czy użytkownik jest w domu, czy poza nim. Aplikacja MyFRITZ!App jest teraz również wyposażona w funkcję VPN, która umożliwia prosty, ale bezpieczny dostęp do sieci domowej, obsługiwanej przez router FRITZ!Box. Za pomocą menu Smart Home i inteligentnych gniazdek można także wygodnie sterować grzejnikami, będąc w domu lub poza nim (włączanie / wyłączanie / ustawianie temperatury). Aktualne informacje z aplikacji FRITZ!Apps: FRITZ!App WLAN ukazuje teraz ścieżkę połączenia z jeszcze większą ilością detali. Jeżeli połączenie jest nawiązane za pośrednictwem FRITZ!WLAN Repeater, fakt ten jest zilustrowany w podglądzie połączenia. Aplikacja FRITZ!App Fon dla platformy iOS jest zupełnie przeprojektowana z myślą o urządzeniach iPhone oraz iPad. FRITZ!App Media oferuje teraz wygodną funkcję pokazu slajdów. Jeżeli w sieci domowej znajduje się odbiornik Chromecast lub telewizor z obsługą UPnP-A/V, można oglądać pokaz siedząc wygodnie na kanapie. FRITZ!App TV dla systemu Android posiada teraz funkcję wyłączania po określonym czasie. Zmieniony został sposób sortowania ulubionych treści w aplikacji FRITZ!App TV dla systemu iOS, aby umożliwić łatwą zmianę kolejności kanałów za pomocą techniki „przeciągnij i upuść”. W czasie targów IFA, aplikacja MyFRITZ!App dla systemu Android zostanie opublikowana w wersji beta. Więcej informacji na temat aplikacji FRITZ!App można znaleźć na stronie en.avm.de/products/fritzapps.

FRITZ!OS 06.35

FRITZ!OS 06.35

Najnowszy FRITZ!OS

W czasie targów IFA, AVM prezentuje kolejną wersję FRITZ!OS, systemu operacyjnego routerów FRITZ!Box i innych produktów z rodziny FRITZ!. Nowością jest podgląd sieci domowej, prezentujący na jednym ekranie wszystkie urządzenia podłączone do routera FRITZ!Box. Daje on również możliwość centralnego zarządzania aktualizacjami telefonów DECT i repeaterów. Uznana funkcja kontroli rodzicielskiej oferuje teraz jeszcze więcej elastyczności dzięki możliwości doraźnego zwiększania limitu przebywania w internecie za pomocą systemu biletów. Monitor bezprzewodowej sieci LAN, służący do analizowania natężenia ruchu w sieci radiowej, prezentuje teraz jeszcze więcej ważnych informacji. Użytkownicy będą teraz mogli jednym rzutem oka ocenić zakłócenia powodowane przez sąsiednie sieci radiowe i odpowiednio dobrać najlepszy kanał. Począwszy od jesieni 2015, interfejs konfiguracyjny fritz.box będzie miał nową formę, zaprojektowaną tak, aby idealnie dostosowywać się do różnych ekranów notebooków, tabletów i smartfonów. Aktualne informacje o telefonach FRITZ!Fon: w telefonach DECT będzie można wybrać pięć, nowych, konfigurowanych indywidualnie ekranów startowych, korzystać z nowego widoku automatycznej sekretarki oraz zwiększać wielkość czcionki w menu. Po raz pierwszy system FRITZ!OS pozwala na zarządzanie termostatami DECT ULE (Comet DECT marki EUROtronic) za pomocą routera FRITZ!Box.

Podczas IFA AVM prezentuje wszystkie innowacje z rodziny produktów FRITZ! na stoisku 107 w hali nr 17.

FRITZ!Powerline 1220E – specyfikacja

Łącze internetowe przez sieć elektryczną z prędkością brutto do 1200 Mbit/s
2 x gigabitowy port LAN
Kompaktowy adapter umożliwiający integrację z siecią domową, opartą na infrastrukturze elektrycznej dla urządzeń, posiadających interfejsy sieciowe
Wbudowane gniazdko elektryczne
Technologia MIMO w działaniu: Zwiększenie zasięgu transmisji po kablach elektrycznych o 60% i stabilniejsza transmisja
Łatwa instalacja w każdym gniazdku elektrycznym
Zgodność ze standardem HomePlug AV2, IEEE P1901 oraz możliwość współpracy z adapterami PLC, obsługującymi prędkości 200, 500, 600 i 1200 Mbit/s
Automatyczne szyfrowanie AES z kluczem o długości 128 bitów już po wyjęciu z pudełka – ochrona danych

FRITZ!Powerline 1240E WLAN – specyfikacja

Sieć bezprzewodowa o przepustowości brutto do 1200 Mbit/s z gniazdka elektrycznego
1 x gigabitowy port LAN
2,4 GHz: Technologia 2 x 2 Wireless N z przepustowością do 300 Mbit/s.
Kompaktowy adapter umożliwiający integrację z siecią domową, opartą na infrastrukturze elektrycznej dla urządzeń, posiadających interfejsy sieciowe
Komputery przenośne, tablety i smartfony mają dostęp do bezprzewodowego internetu w całej przestrzeni domowej sieci.
Technologia MIMO w działaniu: Zwiększenie zasięgu transmisji po kablach elektrycznych o 60% i stabilniejsza transmisja
Łatwa instalacja w każdym gniazdku elektrycznym
Zgodność ze standardem HomePlug AV2, IEEE P1901 oraz możliwość współpracy z adapterami PLC, obsługującymi prędkości 200, 500, 600 i 1200 Mbit/s
Automatyczne szyfrowanie AES z kluczem o długości 128 bitów już po wyjęciu z pudełka – ochrona danych

FRITZ!WLAN Repeater 1160 – specyfikacja

Łatwe i szybkie zwiększenie zasięgu sieci bezprzewodowej
Dwuzakresowy repeater sieci bezprzewodowej z obsługą technologii Wireless AC+N, rozszerza zasięg równocześnie w paśmie 2,4 GHz oraz 5 GHz (300 Mbit/s i 866 Mbit/s).
Kompatybilny ze wszystkimi popularnymi routerami (standardy radiowe 802.11ac/n/g/b/a)
Inteligentny wybór zakresu w celu zapewnienia wyjątkowo szybkiej transmisji (crossband repeating)
Maksymalne bezpieczeństwo bezprzewodowej sieci LAN dzięki WPA2
WPS – łatwa w konfiguracji i bezpieczna bezprzewodowa sieć LAN, za naciśnięciem przycisku
Wyświetlanie jakości połączenia bezprzewodowego za pomocą pięciu diod LED dla wyboru optymalnej lokalizacji
Niski pobór prądu, 2,8 W w stanie uśpienia
FRITZ!OS dla wysokiego poziomu komfortu korzystania z sieci domowej, obsługujący bezprzewodowy dostęp dla gości, kontrolę rodzicielską, VPN i wiele innych funkcji.

FRITZ!WLAN Stick AC 860 – specyfikacja

Łatwe i szybkie zwiększenie zasięgu sieci bezprzewodowej
Równoczesna obsługa standardu Dual Wireless AC + N z prędkością 866 Mbit/s (5 GHz) i 300 Mbit/s (2,4 GHz)
Kompatybilny ze wszystkimi popularnymi routerami (standardy radiowe 802.11ac/n/g/b/a)
Łatwa samoinstalacja bez CD ze sterownikami w systemach Windows 10, 8, 7 (64 bit) i Windows Vista (32 bit)
Technologia AVM Stick&Surf dla łatwej i bezpiecznej rejestracji w sieci obsługiwanej przez router FRITZ!Box

FRITZ!Fon C5 – specyfikacja

– Najwyższa jakość dźwięku dzięki telefonii HD,
– Radio internetowe, odbieranie maili, telefon głośnomówiący, elektroniczna niania, budzik, przełączanie się pomiędzy rozmowami, konferencyjne połączenie trójstronne,
– Odtwarzacz mediów do zarządzania urządzeniami zgodnymi z UPnP,
– Kolorowy wyświetlacz, prezentujący obraz z wideodomofonu lub kamery IP,
– Zarządzanie funkcjami inteligentnego domu Smart Home np. przez gniazdka FRITZ!DECT 200, 210.
– Przyciski sterowania głośnością
– Aparaty bezprzewodowe DECT, pracujące z każdym routerem FRITZ!Box oraz każdą bazą DECT-GAP.

FRITZ!DECT 210 – specyfikacja

– Inteligentne gniazdko z ochroną przed zachlapaniem (IP 44) do zastosowania na zewnątrz,
– Przełączanie ręczne lub automatyczne z możliwością ustawienia indywidualnych harmonogramów,
– Funkcja rejestracji zużycia energii: pomiar, rejestracja, porównanie,
– Wbudowany czujnik temperatury o szerokim zakresie pomiaru,
– Połączenie z domową siecią za pomocą szyfrowanego kanału DECT ULE,
– Wygodne zarządzanie poprzez komputer, notebook, smartfon lub tablet,
– Dodawanie nowych funkcji dzięki darmowym aktualizacjom oprogramowania.

FRITZ!Box 7430 – specyfikacja

– Router FRITZ!Box do stosowania z dostępami opartymi na IP, w celu realizacji transmisji danych, telefonii (VoIP), telewizji IP,
– ADSL/VDSL/VDSL vectoring z prędkością do 100 Mbit/s,
– 2,4 GHz: Technologia 3 x 3 Wireless N z przepustowością do 450 Mbit/s.,
– 4 x port LAN Fast Ethernet, 1 x USB 2.0,
– Baza DECT dla telefonów bezprzewodowych i aplikacji inteligentnego domu Smart Home,
– Jeden port a/b dla aparatu analogowego lub faksu,
– Komfortowe funkcje telefoniczne wbudowane w router FRITZ!Box, np. automatyczna sekretarka, faks, i wiele więcej,
– FRITZ!OS dla wysokiego poziomu komfortu korzystania z sieci domowej, obsługujący bezprzewodowy dostęp dla gości, kontrolę rodzicielską, NAS i wiele innych funkcji.

FRITZ!Box 6820 LTE – specyfikacja

– Szybki dostęp do internetu przez LTE: do 150 Mbit/s przy pobieraniu i 50 Mbit/s przy wysyłaniu danych (CAT 4),
– Obsługa wielu zakresów radiowych: sześć w 4G i trzy w 3G,
– Łącze internetowe przez LTE z prędkością do 42 Mbit/s oraz GSM/EDGE (2G),
– 2,4 GHz: Technologia 3 x 3 Wireless N z przepustowością do 450 Mbit/s.
– 1 x gigabitowy port LAN.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz