0

Opera Mini na tablety z Androidem. Nowy tryb oszczędzania danych

Opera Mini tryb oszczedzania danych
Opera przygotowała nową wersję przeglądarki internetowej Opera Mini, którą można zainstalować na smartfonach oraz tabletach z systemem operacyjnym Google Android. Nowością jest tryb oszczędzania danych.

Po raz pierwszy w Operze Mini na Androida użytkownicy mogą przełączać się pomiędzy dwoma trybami kompresji danych: wysokim i ekstremalnym. Dzięki tym dwóm trybom użytkownicy najnowszej wersji mogą dostosować kompresję do różnych warunków.

Nowy tryb z wysokim poziomem kompresji zmniejsza rozmiar stron bez ich zmiany, nadając się idealnie na surfowanie w 3G albo na Wi-Fi.

Tryby ekstremalnej kompresji znacząco zmniejsza rozmiar stron, zapewniając szybkość i niski transfer danych. Polubią go ci, którzy chcą oszczędzać dane, lub korzystają ze słabego połączeniu. Ekstremalny poziom kompresji, który był dotąd jedynym trybem w Operze Mini, może mieć wpływ na kształt wyświetlania się strony.

Dobrym przykładem zrozumienia różnicy pomiędzy trybami kompresji jest wyświetlanie Facebooka. W trybie wysokiej kompresji użytkownicy zobaczą stronę z bardziej dynamiczną zawartością i z filmami. W trybie ekstremalnej kompresji użytkownik zobaczy treść szybciej, ale z prostszym interfejsem i przeskalowanymi obrazkami.

Jak to działa

Technologia kompresji Opery Mini umożliwia przesyłanie stron internetowych za pośrednictwem serwerów Opery, które usuwają nieistotne elementy, zmniejszają rozmiar zdjęć, sprawdzają jakość połączenia i kompresują pobrane elementy. Następnie tak dostosowana strona jest przesłana na urządzenie użytkowników. Opera Mini pozwala im na więcej przeglądania i lepsze wykorzystanie pakietów danych.

Opera Mini można pobrać z Google Play.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz