0

Recenzja Jabra Sport Coach. Sportowe słuchawki z Bluetooth, NFC i muzyką Dolby

Jabra Sport CoachW ostatnim czasie nieco popracowałem nad swoją kondycją, ale do tego potrzebna mi była odpowiednia motywacja, co doskonale zapewnia dobra muzyka. Ale trzeba mieć jeszcze na czym słuchać, a głośnik podczas biegania odpada. Na szczęscie miałem okazję sprawdzić w praktyce sportowe słuchawki Jabra Sport Coach. I jakie wrażenia? Choć do tanich nie należą, to warto się nad nimi zastanowić…

Bogaty, standardowy zestaw gadżetów

W ostatnim czasie miałem okazję testować kilka gadżetów marki Jabra (Sport Rox, Move Wireless oraz Sport Pulse) i widać, że producent jest konsekwentny. W słuchawkach Sport Coach mają identyczny zestaw dodatków. Klient może liczyć na eleganckie opakowanie, które przyda się podczas podróży, ale także dodatkowe nakładki douszne oraz wkładki EarWing. Dzięki temu powinniśmy dopasować rozmiar słuchawek do naszego ucha.

Konstrukcja lekka, zgodna z normami IP65

Słuchawki sportowe Jabra Sport Coach zostały wykonane z największą starannością. Ja odnoszę wrażenie, że wszystko w tym modelu jest na swoim miejscu. Wszystko prawidłowo jest ze sobą spasowane, nic nie odstaję, nic nie trzeszczy podczas nacisku. Konstrukcja Jabra Sport Coach waży 16 g, co jest naprawdę niewielkim wynikiem. W praktyce słuchawki dobrze „leżą” w uchu – nie męczą go. Oczywiście podczas pierwszych 2-3 treningów odczuwałem po kilkudziesięciu minutach mały dyskomfort, ale po krótkim czasie te odczucia minęły. Ważne jest, aby dopasować odpowiednie rozmiary wkładek dousznych. Warto poświęcić te kilka minut, aby każdy zestaw sprawdzić. Będzie to procentowało na przyszłość. Naszą szyję owija kabel z pilotem do zarządzania muzyką, a także połączeniami. Pełni on rolę również mikrofonu.

Jabra Sport Coach

Konstrukcja Jabra Sport Coach jest zgodna z normą IP65, co gwarantuje odporność na pot. Z naszym naturalnym „zmęczeniem” słuchawki radzą sobie bez problemu. Niestety zdarzyło mi się tez, że biegłem w deszczu, bo najzwyczajniej w świecie „złapał” mnie podczas treningu, i nie odczułem żadnego wpływu na funkcjonalność Jabry – muzyka była odtwarzana, a po wyschnięciu nadal prawidłowo działają.

Słuchawki Jabra Sport Coach dostępne są w trzech wersjach kolorystycznych – niebieskie, czerwone i żółte. Oczywiście mam tutaj na myśli kolory nakładek – pozostała część obudowy jest identyczna.

Jabra Sport Coach

Proste, bezkonfliktowe parowanie

Testowane słuchawki łączą się z innym urządzeniem za pomocą technologii Bluetooth w wersji 4.0. Dzięki temu możemy być pewni, że Jabra Sport Coach połączymy z każdym smartfonem, czy tabletem. Ja podczas testów parowałem słuchawki z kilkoma sprzętami i nigdy nie miałem z tym problemów – żadnych komplikacji. Po pierwszym zapisaniu Jabry, każde następne połączenie odbywało się automatycznie. Stabilność modułu Bluetooth jest dobra, ale czasami denerwowały mnie delikatne przerywania dźwięku podczas biegu, bądź gdy oddaliłem się od Sport Coach. Oczywiście ten problem dotyczy wszystkich słuchawek Bluetooth, ale wydaje mi się, że w tym modelu jest to nieco za bardzo „widoczne”.

Jabra Sport Coach

Słuchawki Jabra Sport Coach wyróżniają się również obecnością modułu NFC, który pozwala na szybkie parowanie produktu z smartfonem, czy tabletem. Wystarczy zbliżyć dwa urządzenia z NFC do siebie, a połączenie zostanie nawiązane automatycznie. Nie trzeba wyszukiwać Jabry w drugim produktu.

Muzyka w jakości Dolby

Testowane słuchawki Jabra Sport Coach już od pierwszego odtwarzanej muzyki wywołały u mnie uśmiech. Powód? Otóż jakość wydobywającego się dźwięku jest na wysokim poziomie. Muzyka, nawet przy najwyższej skali głośności, brzmi świetnie – nic nie trzeszczy, nie charczy. A dodatkowo jest słyszalny efekt basu. Za tak dobrą jakość muzyki odpowiada technologia Dolby. Naprawdę w tej kwestii nie mogę i nie mam prawa narzekać. Słuchawki są również prawidłowo wyciszone, bo po zamontowaniu do ucha – dźwięk słyszymy tylko my, a nie wszystkie osoby na około. Jabra Sport Coach wytrzymuje około 4-5 godzin ciągłego słuchania muzyki.

Jabra Sport Coach

Czujnik ruchu TrackFit oraz asystent głosowy

Jabra Sport Coach to przedstawiciel serii sportowych słuchawek Jabra Sport, ale w odróżnieniu od innych modeli, Sport Coach charakteryzuje się obecnością inteligentnego czujnika ruchu o nazwie TrackFit. Potrafi on odróżnić jaki obecnie wykonujemy ćwiczenie – skłony, bieg, przysiady itp. Wraz z asystentem głosowym mobilizuje do treningu – wyczuwa kiedy nieco odpuszczamy, bądź ile powtórzeń nam jeszcze zostało. Normalnie odtwarzana jest muzyka na tzw. full, a ściszana jest w trakcie wypowiadania komend przez asystenta.

Jabra Sport Coach

Aplikacja Sport Life

Firma Jabra przygotowała również aplikację, która doskonale przyda się podczas treningów. Inteligentne oprogramowanie Sport Life zapewnia pomoc w tworzeniu, zarządzaniu, śledzeniu i ocenie treningu. Zastosowane algorytmy sprawności umożliwiają obliczyć poziomy aktywności za pomocą różnych testów. W aplikacji można wyznaczyć cel, a następnie stale monitorować własne postępy. W Sport Life można ustawić opcję automatycznego treningu głosowego na określony przedział czasu lub otrzymywać aktualne odczyty. W aplikacji zapisywane są wszystkie nasze osiągnięcia – najlepszy czas, najdłuższy dystans itp.

Jabra Sport Coach

Podsumowanie, czyli czy warto zapłacić 599 zł za Jabra Sport Coach?

Obecnie rynek sprzętu elektronicznego dla osób uprawiających sport mocno się rozwinął i stał się niezwykle konkurencyjny. Testowane słuchawki Jabra Sport Coach nie należą to najtańszych, bo kosztują 599 zł w sklepach. Ale w tej cenie otrzymamy naprawdę bardzo dobry sprzęt do treningu. Na pewno będziemy zadowoleni z jakości odtwarzanej muzyki, lekkiej wagi, asystenta głosowego, a także z wygody podczas użytkowania. Nie ma mowy, aby kabel nam przeszkadzał, bądź uszy były przemęczone. O Jabra Sport Coach podczas treningu można po prostu zapomnieć…

Moim zdaniem, jeśli stać Was na wydatek 600 zł na słuchawki sportowe, to nie musicie już dalej szukać. Jabra Sport Coach to bardzo dobry wybór!

Otabletach.pl. Warto kupić

Jabra Sport Coach. Plusy z użytkowania:

 • bardzo dobra jakość muzyki (Dolby),
 • obsługa dwóch urządzeń jednocześnie,
 • lekka waga,
 • brak efektu przemęczonego ucha,
 • duży zestaw wkładek,
 • aktywne plany treningowe,
 • NFC.

Jabra Sport Coach. Minusy z użytkowania

 • wysoka cena,
 • polecenia tylko w języku angielskim.

Jabra Sport Coach. Specyfikacja, najważniejsze funkcje:

 • waga 16 g,
 • Bluetooth 4.0, zasięg do 10 metrów,
 • NFC, microUSB,
 • czas rozmów: do 5,5 godzin, czas czuwania: do 10 dni,
 • wskazówki głosowe z przydatnymi informacjami (parowanie, podłączanie i status baterii),
 • możliwość rozmów telefonicznych,
 • 20 Hz – 20 kHz, 5 mW,
 • obudowa zgodna z normami IP55.

Jabra Sport Coach. Galeria zdjęć

Jabra Sport Coach

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz