0

Jabra Eclipse. Słuchawka, która waży 5,5 g. Kompatybilna z tabletami

Jabra Eclipse

Jabra Eclipse


Markę Jabra znam od wielu lat i cenie za dobrej jakości słuchawki Bluetooth. Niedawno na IFA 2015 w Berlinie zaprezentowano słuchawkę Bluetooth Jabra Eclipse. Nowy sprzęt waży zaledwie 5,5 grama. W Polsce pojawi się w kilku wersjach kolorystycznych już pod koniec października. Cena za Jabra Eclipse to 399 zł.

Jabra Eclipse to niewielka, bezprzewodowa słuchawka, którą można idealnie dopasować do ucha dzięki trzem zestawom różnych rozmiarów wkładek EarGel. Słuchawka oferuje do trzech godzin rozmów na jednym ładowaniu, a dołączane kompaktowe etui ochroni ją przed uszkodzeniami oraz posłuży za ładowarkę, dzięki której czas pracy zestawu przedłuży się nawet do dziesięciu godzin.

Sterowanie rozmową odbywa się głosowo lub za pomocą „stuknięć” w określone miejsce na słuchawce. Przez procesy parowania i podłączania przeprowadzą użytkownika komunikaty głosowe, a w czasie używania będzie podawany na bieżąco status wyczerpania baterii. Zestaw służy również jako unikalny system głośnomówiący – darmowa aplikacja na smartfony Jabra Assist pozwala na odczytywanie komunikatów i wiadomości tekstowych, zmianę jakości dźwięku, czy zmianę języka komunikatów*.

Warto wspomnieć też o pożytecznej funkcji, która pomaga w odnalezieniu zgubionej słuchawki. Podczas każdego zastosowania zestawu słuchawkowego przypisywana jest pozycja geolokalizacyjna, dzięki czemu „zagubione” urządzenie można wyszukać na mapie smartfona. Inną opcją jest włączenie urządzenia i wymuszenie, by wydał dźwięk, po którym możemy go zlokalizować.

Zastosowane technologie podbijania tonów sprawiają, że głośniki klasy sprzętu muzycznego oddają pełny zakres dźwięku, odzwierciedlając jego głębię i wyrazistość w brzmieniu HD. Można wybrać pomiędzy trzema ustawieniami dźwięku: „Popraw wyrazistość”, „Normalne”, „Podkreśl bas”. Z kolei autorska technologia wyciszania dźwięku zadba o optymalną jakość brzmienia – nawet na zatłoczonym lotnisku, w samochodzie lub na głośnej ulicy. Dzięki temu rozmówcy usłyszą tylko siebie nawzajem, zyskując pełną swobodę odbierania i nawiązywania połączeń bez względu na otoczenie.

Aplikacja na smartfona Jabra Assist ułatwia dostosowanie zestawu do indywidualnych potrzeb i wykorzystanie wszystkich funkcji w codziennym życiu. Zastosowanie Bluetooth (v. 4.1) oraz NFC umożliwia automatycznie sparowanie Eclipse z ośmioma urządzaniami i obsługę dwóch jednocześnie. Zestaw jest kompatybilny z systemami iOS oraz Androidem, a przez to bezproblemowo współpracuje z Google Now i Siri.

Po podłączeniu do aplikacji Jabra Freeway, Jabra Drive, Jabra Tour lub Jabra Streamer smartfon przełączy się na tryb bezpieczeństwa. Na wiadomość przychodzącą zostanie automatycznie wysłana odpowiedź informująca, że użytkownik prowadzi teraz samochód i odpowie później.

Ceny i dostępność

Nowe zestawy słuchawkowe trafią do sprzedaży internetowej i detalicznej pod koniec września (wersja czarna) i pod koniec października (wersja biała). Sugerowana cena detaliczna to 399 zł.

Polecamy recenzję produktów Jabra

źródło: informacja prasowa Jabra

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz