0

Jak podłączyć tablet do TV?

tablet podłączony do tv
Oglądanie filmów na tablecie jest dużym udogodnieniem w sytuacji, kiedy znajdujemy się w podróży, nie mamy dostępu do telewizora. W takich warunkach cieszymy się, że w ogóle jesteśmy w stanie odtwarzać film, który urozmaica nam czas w wielu sytuacjach. Kiedy jednak posiadamy filmy na tablecie, a jesteśmy w domu, w którym jest dostępny telewizor, chcielibyśmy mieć możliwość odtwarzania naszych filmów na dużym ekranie.

Co zrobić, aby oglądać filmy na dużym ekranie?

Oglądanie filmów na tablecie nie zawsze jest komfortowe. Zwłaszcza, jeżeli planujemy seans w większej grupie osób. Wówczas mały, bo maksymalnie 10 – calowy ekran może być dużą przeszkodą. Jeżeli posiadamy telewizor, dobrze byłoby mieć możliwość połączenia ze sobą dwóch urządzeń. W teorii jest to możliwe i nie wydaje się sprawą bardzo kłopotliwą. Jedyne czego potrzebujemy, żeby podłączyć tablet do telewizora, to odpowiedni kabel. Istnieje także możliwość połączenia bezprzewodowego – nie musimy w tym wypadku łączyć ze sobą tabletu i telewizora. Możemy użyć do tego celu routera. Obydwa urządzenia podłączamy wówczas do routera, co prowadzi do transmisji danych.

Jeżeli zamierzamy podłączać tablet do telewizora, potrzebujemy przewodu, który byłby zaopatrzony we wtyki HDMI. W zależności od potrzeb naszego sprzętu potrzebujemy dużego i małego wtyku. Większość tabletów powinna posiadać miniHDMI, choć zdarzają się również urządzenia posiadające miejsce na wtyki standardowych rozmiarów. Odpowiedni kabel kupujemy po zapoznaniu się z parametrami posiadanego przez nas sprzętu. Za pomocą kabla łączymy oba urządzenia i czekamy na transmisję danych.

Bezprzewodowe kojarzenie tabletu z telewizorem wymaga kupna odpowiedniej przystawki TV. Musimy mieć też oczywiście router sieci Wi – Fi. Konieczny jest nam również kabel, który będziemy podłączać do routera.

Synchronizowanie tableta z telewizorem

Jeżeli posiadamy odpowiedni sprzęt, połączenie za pomocą kabla lub połączenie bezprzewodowe z zastosowaniem routera powinno załatwić sprawę. Nie zawsze tak jednak bywa. Nierzadko kluczową kwestią są tu parametry sprzętu, który chcemy ze sobą łączyć. Niekiedy zdarza się, że nawet jeżeli połączymy telewizor z tabletem i uzyskamy transmisję danych, będzie ona złej jakości. Dzieje się tak często, kiedy obydwa urządzenia nie są przystosowane do transmisji danych. Większe szanse powinniśmy mieć, kiedy łączymy ze sobą urządzenia tej samej firmy. W przypadku różnych firm skoordynowanie pracy obydwu urządzeń może nie być możliwe.

Możliwość oglądania filmów na tablecie powinniśmy uwzględnić podczas zakupu samego sprzętu. Mielibyśmy wówczas możliwość wybrania takich urządzeń, które byłyby ze sobą kompatybilne. Jeżeli nie ma takiej możliwości musimy się liczyć, że po spełnieniu wszystkich warunków nie otrzymamy stabilnego obrazu. Możemy uzyskać silne drgania obrazu, które uniemożliwią nam oglądanie, możemy się liczyć również, że obraz będzie potrójny, lub pojawią się inne zakłócenia.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz