0

Navitel Navigator z bazą pomiarowych odcinków prędkości

Navitel Navigator odcinek pomiaru predkosciNAVITEL Poland implementuje bazę pomiarowych odcinków prędkości, którą można już pobrać w formie aktualizacji z poziomu aplikacji Navitel Navigator lub po podłączeniu urządzenia PND do komputera. Nawigacja Navitel Navigator jest dostępna na tablety!

Jak właściwie działają takie pomiarowe odcinki? Kamera umieszczona na bramce rozpoznaje numer rejestracyjny pojazdu oraz markę i model auta, które śledzone jest przez system kamer aż do kolejnej bramki stanowiącej zakończenie odcinka. Komputer wylicza średnią prędkość na podstawie różnicy czasu między wjazdem a wyjazdem. Jeśli system odnotuje przekroczenie dozwolonej prędkości właściciel samochodu musi się liczyć z mandatem karnym. Ja naprawdę nie jestem zadowolony z tego powodu, to takie moje prywatne zdanie. Chociaż bezpieczeństwo przede wszystkim…

29 pomiarowych odcinków prędkości rozlokowano na drogach krajowych w województwach Dolnośląskim, Lubelskim, Lubuskim, Łódzkim, Opolskim, Małopolskim, Mazowieckim, Podkarpackim, Podlaskim, Śląskim, Warmińsko-Mazurskim i Zachodniopomorskim. Póki co aktywnych jest pięć odcinków: Łosiów, Strachówka – Warmiaki, Karniaki, Zwierki-Zabłudów, Łuszczów. Do końca listopada aktywne mają już być wszystkie odcinki.

Wszystkie te trasy są wprowadzone w bazę danych Navitel Navigator.

System pomiarowych odcinków nie uwzględnia dróg ekspresowych i autostrad.

źródło: informacja prasowa Navitel Poland

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz