0

inkBOOK Obsidian. Czytnik e-książek z e-papierowym ekranem Flat Glass Solution

inkBOOK Obsidian
Firma Arta Tech wprowadza kolejny, po inkBOOK Classic, czytnik książek w wersji elekotrnicznej. Najnowszy produkt to inkBOOK Obsidian z intrygująąa nowością. Mam tutaj na myśli technologie e-papierowego wyświetlacza – Flat Glass Solution.

Czytnik inkBOOK Obsidiana
wyróżnia rzadko spotykany wśród czytników, dopasowany do obudowy, płaski ekran. W porównaniu do większości dostępnych na rynku czytników, ekran nowego inkBOOKa wyróżnia przyjemny dla oka minimalizm. Ostrość czytanego tekstu gwarantuje 6-calowy, dotykowy wyświetlacz E Ink Carta™ o rozdzielczości 1024 x 758 pikseli (212 PPI), z neutralnym dla oczu doświetleniem o regulowanej intensywności. Obsidian obsługuje popularne gesty znane z tabletów oraz smartfonów. W stosunku do rozwiązań starszej generacji, ekran Carta cechuje o 50% mocniejszy kontrast i lepsza redukcja odbić świetlnych. Jego matowa powierzchnia imituje fakturą kartkę papieru. Przekłada się to na wysoki komfort czytania, nieporównywalny z żadnym dostępnym na rynku tabletem. Wzrok nie męczy się nawet przy wielogodzinnej lekturze, a samo urządzenie wystarczy ładować raz na kilka tygodni.

inkBOOK Obsidian

inkBOOK Obsidian został oparty na systemie Android. Urządzenie oferuje bezprzewodową komunikację Wi-Fi, obsługuje aplikacje mobilne i umożliwia otwieranie e-booków we wszystkich popularnych formatach (m.in.: EPUB, MOBI oraz PDF ze wsparciem dla funkcji reflow). Dodatkowo, dzięki przeglądarce i dedykowanej aplikacji Midiapolis News, użytkownicy inkBOOKa mogą swobodnie czytać treści z Internetu. Obsidian wspiera karty microSD o pojemności do 32 GB, co pozwala niewielkim kosztem rozszerzyć 8 GB wbudowanej pamięci. W pakiecie z czytnikiem oferowany jest dostęp do dysku internetowego Midiapolis Drive, z ponad 3000 darmowych e-booków.

inkBOOK Obsidian

inkBOOK Obsidian. Cena i dostępność

Czytnik e-booków inkBOOK Obsidian jest już dostępny w Polsce, w cenie sugerowanej 599 złotych. Można go znaleźć na półkach największych sklepów z elektroniką, m.in.: Agito, Komputronik, Media Expert, RTV Euro AGD czy X-KOM. W najbliższym czasie inkBOOK Obsidian pojawi się również w internetowej księgarni Legimi, gdzie będzie można go kupić w korzystnej ofercie abonamentowej z nielimitowanym dostępem do bogatej bazy e-booków.

źródło: informacja prasowa MIDIA

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz