1

Panasonic Toughpad FZ-Y1. 20-calowy tablet z 4K za ponad 20 tys. zł!

Panasonic Toughpad FZ-Y1
Firma Panasonic wprowadza do sprzedaży kolejny 20-calowy tablet, który sprawdzi się w najbardziej ekstremalnych warunkach. Panasonic Toughpad FZ-Y1 to urządzenie przeznaczone głównie dla m.in. dla grafików, architektów i projektantów CAD. Cena za Panasonic Toughpad FZ-Y1 przekracza 20 tys. zł.

Nowy model od wariantu Standard odróżnia dedykowana karta graficzna oraz zwiększona moc obliczeniowa. Jest to jednocześnie pierwsze urządzenie Panasonic Toughpad, które zostało wyposażone w najnowszy system operacyjny Windows 10 Pro.

Toughpad FZ-Y1 Performance to mocniejsza wersja 20-calowego modelu FZ-Y1 Standard. Panasonic Toughpad FZ-Y1 wyposażono w procesor 5 generacji Intel® Core™ i7-5600U vPro™ (z pamięcią 4 MB, o częstotliwości od 2,6 GHz do 3,2 GHz przy użyciu technologii Intel® Turbo Boost), dedykowaną kartę graficzną AMD FireProTM M5100, 16 GB pamięci RAM oraz 256 GB SSD (opcjonalnie 512 GB SSD).

Panasonic Toughpad FZ-Y1

Tablet jest gotowym rozwiązaniem dla inżynierów, architektów lub projektantów pracujących w środowisku CAD. Urządzenie zyskało certyfikat firmy Dassault Systèmes na wykorzystanie wiodącej na rynku aplikacji
3D CAD – SolidWorks.

Panasonic Toughpad FZ-Y to 20-calowy dotykowy ekran Multi-Touch IPSα rozpoznający do 10 punktów. Dzięki rozdzielczości 4K (3840 x 2560), formatowi 15:10 i gęstości obrazu na poziomie 230 ppi, sprawdzi się przy przeglądaniu planów, projektów i pracy nad materiałami w formacie A3. Opcjonalny rysik Electronic Touch Pen pozwala swobodnie rysować i sporządzać odręczne notatki na wyświetlanych materiałach. Wykorzystuje on sygnały podczerwieni, aby wyraźnie odczytać każdy piksel na ekranie i komunikuje się z tabletem przy pomocy Bluetooth. Jednocześnie ekran jest w stanie rozpoznać i zapamiętać nachylenie pióra, a także interpretować 2048 poziomów nacisku.

Panasonic Toughpad FZ-Y1

Za komunikację tabletu odpowiada zestaw portów biznesowych, w tym USB 3.0, Gigabit LAN, wejście HDMI 2.0 (obsługujące technologię HDCP 2.2), wyjście Mini DisplayPortTM i złącze dokujące. Oprócz tego Toughpad FZ-Y1 oferuje stałą łączność przy użyciu modułów Bluetooth i WLAN. Zapewnia również możliwość prowadzenia i udziału w konferencjach internetowych dzięki wbudowanej kamerze HD z mikrofonem.

Panasonic Toughpad FZ-Y1

Konstrukcja modelu FZ-Y1 składa się z dotykowego panelu oraz srebrnego obramowania, które zamocowane są na ramie wykonanej ze stopu magnezu. Całość zamknięta jest w obudowie z włókna szklanego. Wytrzyma upadek z wysokości do 76 cm3. Wersja Performance posiada również blokadę typu Kensington, za pomocą której w łatwy sposób można zabezpieczyć komputer będąc poza biurem.

Tablet Panasonic Toughpad FZ-Y1 Performance będzie dostępny wraz z opcjonalną biurkową stacją dokującą lub pokrowcem do noszenia urządzenia. Dzięki temu sprawdzi się zarówno w roli komputera stacjonarnego, jak i tabletu. Co więcej, stacja dokująca oprócz dodatkowych portów łączności, daje możliwość przechylenia urządzenia tak, by mogło ono służyć w roli deski kreślarskiej. W ofercie dostępny będzie również adapter kompatybilny ze standardem VESA.

Panasonic Toughpad FZ-Y1

Panasonic Toughpad FZ-Y1. Cena i dostępność

Model FZ-Y1 Performance będzie można nabyć u autoryzowanych dystrybutorów Panasonic pod koniec bieżącego roku4 w cenie od 20 500 zł netto. Sporo, prawda? 🙂

Panasonic w serii Toughpad ma kilka modeli tabletów, ale konkurencja również:

źródło: informacja prasowa Philips

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz