0

Do 2017 w użyciu będzie 250 milionów tabletów

250mln tabletów pojawi się na rynku do 2017 roku?

Jak możemy dowiedzieć się z przeprowadzonych ostatnio analiz rynkowych, wszystko wskazuje na to, że gdzieś w okolicach 2017 roku na całym świecie, w rękach użytkowników, znajdowało będzie się ponad 250 milionów tabletów!

Rynek tychże stosunkowo nowych urządzeń i związanego z nimi środowiska cały czas się rozwija. W ciągu następnych kilku generacji, zobaczymy najprawdopodobniej większe zróżnicowanie pomiędzy poszczególnymi tabletami, które będą próbowały ukierunkować się na różne segmenty rynku i trafić do różnych grup potencjalnych odbiorców. Ponadto, konkurencyjne urządzenia i coraz niższe ceny związanych z nimi usług sprawią, że tablety staną się urządzeniami masowo używanymi zarówno przez klientów korporacyjnych jak i indywidualnych.

Badania dotyczyły także rozwoju systemów operacyjnych przeznaczonych na tablety. Według nich, Windows pozostanie daleko w tyle za iOS oraz Androidem, które mają w przeciągu najbliższych lat opanować aż dziewięćdziesiąt procent rynku. To na nich więc głównie skupiać powinny się firmy tworzące software i aplikacje pod urządzenia mobilne.

Musimy pamiętać, że takowe analizy oraz przewidywania mogą się bardzo mocno zmienić i do 2017 roku bardzo wiele może się zdarzyć. Jak myślicie? Czy opisywany powyżej scenariusz jest prawdopodobny?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel