0

Urządzenie podobne do iPada w filmie z 1969 roku – dowód w wojnie patentowej pomiędzy Apple i Samsungiem? [wideo]

Czy leżące na stole urządzenia to rzeczywiście tablety?

Jako, że Apple podczas sprawy wytoczonej Samsungowi korzystało ze sfabrykowanych dowodów, to dlaczego azjatyckie przedsiębiorstwo samo nie miałoby próbować dziwnych zagrań? Mowa tutaj o scenie z nakręconego w 1969 roku filmu2001 Odyseja Kosmiczna (w oryginale: 2001 A Space Odyssey), w której pokazane są prostokątne urządzenia przenośne, bardzo przypominające tablety. Jak już z pewnością część z was się domyśliła, ujęcia te wykorzystane zostały przez Samsunga jako dowody w sądzie.

Firma opiera się na fakcie, że przedstawione w filmie urządzenia naprawdę wyglądają jak tablety, więc Apple na pewno nie może być twórcą pierwszej i klasycznej formy tychże gadżetów, która wykorzystana została między innymi przy produkcji Samsunga Galaxy Tab 10.1 i szerokiej rangi innych tabletów. Wydawać może się to trochę śmieszne, dla większości taki dowód to prawie jak żaden, jednak cała wojna patentowa rozpoczęła się od tego, że przedstawiciele firmy Apple roszczą sobie prawa do bycia uznanymi za twórców płaskich i prostokątnych komputerów przenośnych, znanych jako tablety. Oczywiście twórcami tymi nie są.. nie ma jednak potrzeby sięgania po film sci-fi żeby to udowodnić.

Wszyscy zapomnieli chyba o tym co najważniejsze, a mianowicie o zdrowym rozsądku. Obecnie mamy podział na dwie stronyludzi stojących po stronie Apple, których przepełnia paranoja i którzy uważają, że została im wyrządzona ogromna krzywda, a produkty firmy spod znaku nadgryzionego jabłka bezczelnie skopiowane. Druga strona doszukuje się natomiast spisku, który ma na celu zmniejszenie popularności urządzeń konkurencyjnych, w szczególności tych działających na Androidzie. A ty, po jakiej stronie tego sporu byłbyś stanie się opowiedzieć?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel