0

Panasonic będzie produkował stacje dokujące dla tabletów oraz notebooków

Panasonic stacja dokująca
Mam dobrą wiadomość dla posiadaczy tabletów (o wzmocnionej konstrukcj) oraz notebooków marki Panasonic. Producent utworzył jednostkę Global Docking Solutions (GDS), która zajmie się tworzeniem wyspecjalizowanych urządzeń dokujących. Będą one projektowane z myślą o profesjonalnych użytkownikach wzmocnionych tabletów i notebooków z serii Toughbook i Toughpad. Pierwszym wyprodukowanym urządzeniem, który niebawem pojawi się na rynku jest pojazdowa stacja dokująca do najnowszego hybrydowego modelu Toughbook CF-20.

Nowy zespół ma dostęp do najnowszych rozwiązań skanowania 3D i prototypowania. Dzięki temu, oprócz rozwijania autorskich pomysłów, eksperci GDS będą mogli bardzo szybko modyfikować projekty, aby dostosować je do indywidualnych potrzeb klientów.

Pierwsze rozwiązanie, które zostało zaprojektowane przez nowy zespół GDS to stacja dokująca do nowego w pełni wzmocnionego urządzenia Panasonic Toughbook CF-20 z odłączaną klawiaturą. Model ten oferuje możliwość pracy w aż sześciu trybach. Oprócz tego swoją wszechstronność zawdzięcza właśnie stacji dokującej, która pozwala w pełni korzystać z jego funkcjonalności podczas jazdy. W efekcie Toughbook znajdzie zastosowanie zarówno wśród techników z branży telekomunikacyjnej, w sektorze lotniczym, jak też w służbach obronnych i ratunkowych.

Panasonic stacja dokująca

Model CF-20 będzie pierwszym urządzeniem w ofercie Panasonic, który zostanie wprowadzony do sprzedaży jednocześnie z opcjonalną stacją dokującą. Oznacza to, że użytkownicy będą mogli go od razu zamontować
w pojeździe.

Stacja wykonana z poliwęglanu ABS i aluminium charakteryzuje się wyjątkową trwałością i niewielką wagą. Zapewnia replikację portów i opcjonalną antenę samochodową ze złączem TNC, która gwarantuje pełną funkcjonalność urządzenia oraz wzmocnioną łączność. Uniwersalny system mocowania stacji został tak zaprojektowany, by umożliwić wiele opcji montażu. Obejmuje on płytę montażową w standardzie VESA o rozstawie mocowania 75 mm, a opcjonalnie może być ona dopasowana do indywidualnych wymagań użytkownika. Ponadto system jest wyposażony w pomocniczą dźwignię blokującą, która zabezpiecza urządzenie zarówno w trybie uśpionym, jak i w trybie konwersji, co daje możliwość bezpiecznej pracy i dostępu do danych związanych z wydanymi zleceniami oraz przesyłanych przez system GPS. Z kolei
w przypadku opuszczania pojazdu istnieje możliwość odłączenia tabletu od stacji bazowej, nawet gdy urządzenie jest zadokowane i zablokowane w trybie clamshell.

Stacja wyposażona została w wytrzymałe, samooczyszczające się złącze dokowania testowane przez co najmniej 30 000 cykli w długim okresie użytkowania. Ponadto spełnia wszelkie światowe standardy, w tym wymagania MIL-STD-810G. Przeszła także test uderzeniowy UNECE Reg 17 (odpowiednik SAE J1455 UE).

źródło: informacja prasowa Panasonic

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz