1

IDC: Sprzedaż tabletów spadła o 8,1 proc. I na tym nie koniec

HP Pro Tablet 408 G1
Swojego czasu sprzedaż tabletów rosła z miesiąca na miesiąc i tego typu sprzęt cieszył się coraz większym zainteresowaniem, ale niestety lata świetności tabletów chyba już minęły. Według najnowszych informacji firmy analitycznej IDC, w 2015 roku sprzeda się o 8,1 proc. mniej tabletów niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Tablety już nie są tak popularne? Powód? Większe smartfony?

Według danych IDC, do końca 2015 roku zostanie sprzedanych około 211,3 mln sztuk tabletów. Dotyczy to całego świata. Jeśli te zapowiedzi się potwierdzą, to Klienci kupili w 2015 roku około 8,1 proc. mniej tabletów niż w 2014 roku.

Spadek zainteresowania tabletami nadal będzie rósł, ale to jest spowodowane coraz większymi rozmiarami smartfonów. Ponadto pierwszy szał na tego typu sprzęt już za nami i Klienci przekonali się, że niekoniecznie potrzebują takie produkty.

Według IDC, szansą dla rynków tabletów są urządzenia hybrydowe, czyli tablety 2w1. To one mają cieszyć się coraz większym zainteresowaniem, ale czy na tyle, aby poprawić sprzedaż? Czas pokaże… Może Microsoft Surface Pro 4 nieco poprawi sytuację?

Spodziewaliście się, że rynek tabletów zacznie się kurczyć? Czy może jest to dla Was zaskoczenie?

źródło: IDC

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz

  • Stefa

    Może to zwykłe nasycenie runku? Oczywiście część użytkowników na pewno doszła do wniosku, że nie potzrebuje takich produktów… Myślę, że ci którzy jednak używają tabletów mają teraz trzeci lub czwarty tablet, wreszcie dopasowany do swoich potzreb i wygody więc przez jakiś czas nie kupią następnego. na rynku mamy Apple (drogi) Android (bez ustanku zmieniany, poprawiany) i M$ (niedoskonały a nie tani) do tego dochodzą producenci ze swoimi ulepszeniami (zbyt duża rozdzielczość, nieczytelne czcionki…) a i software’owcy nie nadążają by strony internetowe nie miały zbyt małych odległości pomiędzy poszczególnymi przyciskami – tu szczególnie Windows wmusza na siedmiu calach rozłożenie jak na 19calowym monitorze…). I to całokształt odstręcza sporą grupę użytkowników. A do tego duża grupa ludzi zauważyła. że nawet delikatne dotykanie sztywnego ekranu przy pisaniu tekstu, wypełnianiu formularzy… jest bardzo dokuczliwe dla naszych palców. Z radością dosiadamy sie do … klawiatury, której klawisze przez uginanie się sprawiają pisanie staje znowu przyjemne…. to po co nam tablet? 🙂 jak widać można by z tego zrobić spory tekst anlaityczny do jakiegoś miesiecznika 😉