0

Huawei MediaPad M2 8.0. Tablet dla fanów muzyki. Ale czy faktycznie będą z niego zadowoleni?

Huawei MediaPad M2 8.0
Firma Huawei przygotowała tablet, który dedykuje fanom dobrego dźwięku. Najnowszy model Huawei MediaPad M2 8.0 został stworzony we współpracy z Harman Kardon. Ta firma jest bardzo dobrze znana na rynku graczy audio. Ale czy faktycznie aluminiowy Huawei MediaPad M2 8.0 będzie wytwarzał takie dźwięki, że można go nazwać tabletem muzycznym? Ciekawi mnie to…

Technologie muzyczne w Huawei MediaPad M2 8.0

Zdecydowana większość muzyki zamieszczonej w Internecie jest poddana cyfrowej kompresji, co powoduje to utratę nawet 90 proc. szczegółów dźwięku. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wymagających miłośników muzyki, firma Harman Kardon stworzyła technologię Clari-Fi, dzięki której każdy detal utracony w wyniku kompresji, może zostać przywrócony w czasie rzeczywistym. Pozwala to urządzeniu uzyskać jakość odtwarzanej muzyki, porównywalną do jakości płyt CD. Podwójne, 1-watowe głośniki stereo i technologia SWS 2.0 Surround Sound zapewniają wrażenie dźwięku unoszącego się w przestrzeni, a kodek Hi6402 zadba o dobre odwzorowanie wszystkich dźwięków i redukcję szumów.

Muzyka muzyką, a wydajność?

Huawei MediaPad M2 8.0 pracuje pod kontrolą 8-rdzeniowego układu Kirin 930, któryt jest wspoimagany przez 3 GB RAM. Za przetwarzanie obrazu odpowiada procesor graficzny Mali-T628. Bateria o pojemności 4800 mAh umożliwia aż do 30 godzin słuchania muzyki bez przerwy.

Huawei MediaPad M2 8.0

Ekran czytelny w każdych warunkach?

Nowy MediaPad wyposażony został w 8 calowy wyświetlacz IPS HD (1920 x 1200), w którym za wierne odtwarzanie kolorów odpowiada system Smart Color Enhancement. Tryb ClariVu dostosowuje atrybuty ekranu do różnych warunków eksploatacji. Jedną z jego najważniejszych funkcji jest ochrona oczu. Podczas czytania M2 redukuje o 50 proc. szkodliwe niebieskie światło ekranu.

Dodatkowo, tablet świetnie sprawdzi się w warunkach silnego nasłonecznienia – Sun view mode automatycznie dopasuje jasność i kontrast do otaczających tablet warunków. System Color Plus odpowiada zaś za regulację obrazu, zapewniając żywe i naturalne barwy.

Konstrukcja

Huawei MediaPad M2 zamknięty jest w aluminiowej obudowie. Kryją się w niej dwa porty: na kartę SIM i MicroSD, port micro USB oraz tradycyjne złącze 3.5 mm Audio Jack. W M2 znajdziemy dwie kamery cyfrowe, 2Mpix w przednim panelu i 8Mpix w panelu tylnym. Wartość estetyczną i jakość urządzenia podniesiono przez pokrycie obudowy powłoką barwioną dwukrotnie, za pomocą utleniania anodowego. Gwarantuje to, że kolor nigdy nie wyblaknie. M2 dostępny będzie w czterech wersjach kolorystycznych.

Huawei MediaPad M2 8.0

Huawei MediaPad M2 8.0. Cena i dostępność

Huawei MediaPad M2 trafi do sprzedaży w grudniu w sugerowanej cenie detalicznej od 1499 PLN. Będzie dostępny w dwóch kolorach: srebrnym i różowego złota.

źródło: informacja prasowa Huawei Polska

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz