0

Lenovo YOGA Tab 3 Pro debiutuje w sprzedaży. Co otrzymamy w cenie 2499 zł?

Lenovo YOGA Tab 3 Pro
W Polsce zadebiutował nowy tablet marki Lenovo, który na pewno wyróżnia się na tle konkurencji – ceną oraz możliwościami. Mowa oczywiście o Lenovo YOGA Tab 3 Pro, którego wyceniono na 2499 zł. Nie jest to mało, ale jego funkcje to m.in. 10,1″ ekran QHD, projektor o mocy 50 lumenów umożliwiający wyświetlanie obrazu do 70″, technologia AnyPen i pojemna bateria.

Tablet Lenovo YOGA Tab 3 Pro został wykonany z metalu, aluminium i skóry. Całość jest odporna na zachlapania zgodnie z normą IP21. Jak zwykle w tabletach Lenovo YOGA najszerszą część obudowy stanowi cylindryczna krawędź ułatwiająca trzymanie urządzenia oraz kryjąca w sobie słynną już podstawkę umożliwiającą postawienie lub powieszenie tabletu. W tej odsłonie YOGA Tab 3 Pro, podstawka spełnia jeszcze jedną funkcję. Otóż to w niej inżynierowie Lenovo umieścili niewielki projektor DLP. Dzięki takiemu rozwiązaniu, obracając projektor w zakresie 180 stopni w wygodny sposób możemy wyświetlać obraz na dowolnej płaskiej powierzchni, takiej jak ściana lub sufit.

Lenovo YOGA Tab 3 Pro projektor

Lenovo YOGA Tab 3 Pro posiada 10,1″ ekran QHD (2560x 1600 pikseli) wykonany w technologii IPS. Zagęszczenie pikseli na matrycy tabletu to 299 ppi. Przestrzenny dźwięk emitowany z czterech głośników JBL umieszczonych w postaci soundbar, wspieranych technologią Dolby® Atmos™. Wbudowany projektor, umożliwiający wyświetlanie obrazu o wielkości do 70″ na dowolnie płaskiej powierzchni, takiej jak ściana lub sufit pozwoli bez trudu zorganizować seans filmowy. Projektor w odróżnieniu od poprzedniej edycji YOGA Tablet 2, zamontowany został w obracanej o 1800 podstawce. Lampa projektora ma moc 50 lumenów.

Lenovo YOGA Tab 3 Pro AnyPen

Lenovo YOGA Tab 3 Pro została wyposażona w technologię AnyPen, dzięki której można robić notatki, rysunki, szkice, a także jeszcze bardziej precyzyjnie kontrolować obraz na ekranie przy wykorzystaniu dowolnego urządzenia przewodzącego. W rolę rysika może wcielić się nie tylko długopis, ale także klucz, łyżeczka, spinka do włosów, czy też marchewka bez obawy o uszkodzenie powłoki ekranu.

Sercem tabletu jest czterordzeniowy procesor Intel® Atom™ x5-Z8500 taktowany z częstotliwością od 1.44 do 2.24GHz, wspierany przez 2 GB pamięci RAM oraz 32 GB wbudowanej przestrzeni na dane. Jeżeli potrzebujemy więcej miejsca na filmy, muzykę lub obrazy, bez trudu możemy powiększyć ją aż do 128 GB za pośrednictwem karty microSD. Pełną i stałą łączność ze światem zapewnia moduł szybkiej sieci WiFi w standardzie 802.11 a/b/g/n/ac Dual Band oraz modem 4G LTE.

Lenovo YOGA Tab 3 Pro soundbar

Tablet pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 5.1 Lollipop i posiada gniazdo microUSB z funkcją OTG.

Użytkownik tabletu poza standardowymi aplikacjami Lenovo takimi jak SHAREit i SYNCit otrzymuje również pakiet oprogramowania antywirusowanego McAfee® oraz aplikację Evernote® do tworzenia i zarządzania notatkami. Oprócz tego na tablecie znajdziemy preinstalowane aplikacje dedykowane dla tabletu YOGA Tab 3 Pro. Wśród nich znajduje się między innymi aplikacja Smart Windows 2.0, która umożliwia otwarcie dwóch okien z działającymi aplikacjami przy jednoczesnym działaniu trzeciej aplikacji w tle. W ten sposób można na przykład słuchać muzyki z YouTube, pisać wiadomość email oraz przeglądać zdjęcia, które chcemy dołączyć do wiadomości.

Lenovo YOGA Tab 3 Pro dostępna jest w cenie ok. 2499 zł.

źródło: informacja prasowa Lenovo

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz