0

Microsoft nie umie sprzedać Surface Pro 4 oraz Surface Book?

Microsoft Surface Pro 4

źrodło: engadget.com


Microsoft kilka tygodni temu zaprezentował nowe tablety, które pod względem specyfikacji, wykonania oraz ceny robią wrażenie. Mam tutaj na myśli modele Surface Pro 4 oraz Surface Book. Niestety Microsoft moim zdaniem nie umie działać jako producent i nie potrafi swoich produktów po prostu „sprzedać”. I moje zdanie potwierdzają mi również promotorzy Microsoftu, których od kilku tygodni można spotkać w największych marketach.

Ale od początku…

Od niedawna pracuje weekendami jako promotor jednej z marek smartfonów w Polsce. Celowo nie zdradzę jakiej, bo nie chce abym potem był nieobiektywny. Ale dzięki temu dowiedziałem się ciekawych rzeczy dotyczących tabletów Microsoft Surface Pro 4 oraz Microsoft Surface Book.

Po pierwsze do Polski trafiło około 600 sztuk najnowszych produktów Microsoftu, tylko nie wiem czy po 600 z każdego modelu, czy łącznie 600. Tak, czy siak, nie są to duże liczby i czyżby sam producent nie liczył od początku na dużą sprzedaż? W Polsce ciężko jest znaleźć nabywców na drogie urządzenia. Na wydatek rzędu 5-6 tys. zł za cały zestaw (z klawiaturą itp) mogą sobie pozwolić tylko nieliczni.

W największych marketach oprócz stołów z najnowszymi Surface`ami pojawili się także promotorzy, którzy mają za zadanie trzy cele – sprzedać nowe Surface oraz pakiety biurowe Office, ale także promować inne urządzenia hybrydowe z Windows 10. Po prostu dzięki nim Windows 10 ma szybciej zdobyć rynek i po części zachęcić obecnych Użytkowników do aktualizacji do Windows 10. Przynajmniej ja tak uważam…

Zobacz także: Problemy z Surface Pro 4 oraz Surface Book. Microsoft przeprasza

Bardzo fajnie, że Microsoft zatrudnił promotorów do podniesienia sprzedaży Surface Pro 4 oraz Surface Book, ale moim zdaniem narzucono im za duże targety, a wsparcia marketingowego nie ma tak dużego. Ponadto Microsoft to nie Apple i nie tak łatwo sprzedać drogi produkt Microsoftu…

P.S. Nie jestem promotorem Microsoftu 🙂

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz